Προμήθεια Ειδικού Εξοπλισμού και Πρόσθετου Βοηθητικού Υλικού για μαθητές/τριες με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρμοδιότητας του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Published
- 30 September 2025
- Submission deadline
- 31 October 2025, 11:00
- Estimated value
- €704,802
- Place of performance
- EEZZZ
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00638016-2025
- Reference
- a58c15ce-5fed-447e-9099-65591f3798c2
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33196200Aparatos para minusválidos
- 30213100Ordenadores portátiles
- 30121200Equipo de fotocopiado
- 30237200Accesorios informáticos
- 30150000Máquinas de escribir
- 30232000Periféricos
- 32321300Materiales audiovisuales
- 48900000Paquetes de software y sistemas informáticos diversos
Description
Η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών (Τμήμα Γ΄: Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού) του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) προκηρύσσει ηλεκτρονικό, διεθνή ανοικτό διαγωνισμό σε ΕΥΡΩ, άνω των ορίων, με τίτλο: «Προμήθεια Ειδικού Εξοπλισμού και Πρόσθετου Βοηθητικού Υλικού για μαθητές/τριες με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρμοδιότητας του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.». Το Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια εξοπλισμού σε σχολικές μονάδες Π.Ε. και Δ.Ε. Ειδικής Αγωγής. Με το έργο αυτό εξοπλίζονται με τον αναγκαίο βασικό εξοπλισμό και με πρόσθετο βοηθητικό υλικό μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΑΜΕΑ) μέσω των αντίστοιχων σχολικών μονάδων ειδικής και γενικής αγωγής, με σκοπό την απρόσκοπτη πρόσβαση και συμμετοχή αυτών των μαθητών στο εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας, την ένταξή τους στο κοινωνικό σύνολο και την πρόληψη των κινδύνων και αποκλεισμών που απειλούν το δικαίωμά τους για ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση. Η περιγραφή, οι ποσότητες και οι τεχνικές προδιαγραφές των ειδών του εξοπλισμού δίνονται στα Παραρτήματα Ι και ΙΙΙ του αναλυτικού τεύχους της διακήρυξης.
Award criteria
- Price — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00638016-2025 · 30 September 2025
- OJS · 187/2025 · 30 September 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια Ειδικού Εξοπλισμού και Πρόσθετου Βοηθητικού Υλικού για μαθητές/τριες με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες της Πρωτοβάθμιας και…
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ για τις εκπαιδευτικές δομές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας