Προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ για τις εκπαιδευτικές δομές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Published
- 13 May 2025
- Submission deadline
- 12 June 2025, 12:00
- Estimated value
- €8,058,871
- Place of performance
- EEZZZ
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00306825-2025
- Reference
- 607aa84d-c933-4f45-800c-b014d1d4b01b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30200000Equipo y material informático
- 30236000Equipo informático diverso
- 30231300Pantallas de visualización
- 30231000Pantallas de ordenador y consolas
- 48820000Servidores
- 48900000Paquetes de software y sistemas informáticos diversos
- 30121300Equipo de reproducción
Description
Η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών (Τμήμα Γ΄: Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού) του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) προκηρύσσει ηλεκτρονικό, διεθνή ανοικτό διαγωνισμό σε ΕΥΡΩ, άνω τω ορίων, με τίτλο: «Προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ για τις εκπαιδευτικές δομές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας». Το φυσικό αντικείμενο του έργου συνίσταται στην προμήθεια, και όπου απαιτείται από τις τεχνικές προδιαγραφές, εγκατάσταση τεχνολογικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για τις σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, για την αξιοποίηση των ψηφιακών τεχνολογιών ως εργαλείων έρευνας και μάθησης και με σκοπό την αναβάθμιση και τον εμπλουτισμό του τεχνολογικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού των σχολικών μονάδων της Περιφέρειας Θεσσαλίας.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Προμήθεια και εγκατάσταση διαδραστικού συστήματος Γ΄και Δ΄τάξης Δημοτικού | 30200000 Equipo y material informático | €3,233,145 |
| 2 | Προμήθεια και εγκατάσταση διαδραστικής συσκευής αλληλεπιδραστικών δραστηριοτήτων νηπιαγωγείου | 30200000 Equipo y material informático | €2,338,065 |
| 3 | Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού εργαστηρίων Πληροφορικής | 30200000 Equipo y material informático | €2,487,661 |
Award criteria
- Price — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Quality — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00306825-2025 · 13 May 2025
- OJS · 91/2025 · 13 May 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια Ειδικού Εξοπλισμού και Πρόσθετου Βοηθητικού Υλικού για μαθητές/τριες με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες της Πρωτοβάθμιας και…
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ για τις εκπαιδευτικές δομές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας