«Προμήθεια εξοπλισμού για την αναβάθμιση των ικανοτήτων παρακολούθησης, πρόληψης και ανταπόκρισης έναντι φυσικών κινδύνων του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη» (Κωδικός ΟΠΣ 6012144), Διακήρυξη 16/2024
Buyer: Δήμος Πυλαίας – Χορτιάτη
- Published
- 3 June 2025
- Estimated value
- €241,800
- Place of performance
- EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00356829-2025
- Reference
- 06710874-a4d3-4d68-9b00-0dc4526fcfed
- Official source
- Official source
CPV codes
- 43250000Palas cargadoras de carga frontal
- 34390000Accesorios para tractor
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) καινούργιου Ελαστικοφόρου Φορτωτή με κάδο φόρτωσης σπαστό τουλάχιστον 1 m3, ενός (1) μικρού ελαστικοφόρου φορτωτή πλάγιας ολίσθησης (διαβολάκι), δύο (2) Πλευρικών καταστροφέων βαρέως τύπου για ελκυστήρα (τρακτέρ) και ενός (1) ημιφορτηγού 4Χ4 για την αναβάθμιση των ικανοτήτων παρακολούθησης, πρόληψης και ανταπόκρισης έναντι φυσικών κινδύνων, σύμφωνα με την Α.Π.28507/25.07.2024 (ορθή επανάληψη 01.11.2024) μελέτη που συνέταξε το Τμήμα Διαχείρισης Οχημάτων της Διεύθυνσης Καθαριότητας-Περιβάλλοντος του Δήμου. Η σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα (παρτίδες): ΤΜΗΜΑ Α : «Μηχανήματα φορτωτές», εκτιμώμενης αξίας 201.600,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ Β : «Ημιφορτηγό 4x4», εκτιμώμενης αξίας 40.200,00€ πλέον ΦΠΑ 24% Εκτιμώμενη αξία σύμβασης: Και για τα δύο τμήματα: 241.800,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 299.832,00€), ΦΠΑ 58.032,00€. Τμήμα Α: εκτιμώμενη αξία 201.600,00€, ΦΠΑ 24% 48.384,00€, σύνολο 249.984,00€ Τμήμα Β: εκτιμώμενη αξία 40.200,00€, ΦΠΑ 24% 9.648,00€, σύνολο 49.848,00€ Χρονική διάρκεια σύμβασης: θα είναι ίση με τον προσφερόμενο χρόνο παράδοσης ανά τμήμα (ο οποίος σύμφωνα με τη σχετικ…
Award criteria
- Price — Η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής ανά Τμήμα
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| MK CARS & TRUCKS Ε.Ε. | €49,600 | — |
Official publications
- TED · 00356829-2025 · 3 June 2025
- OJS · 105/2025 · 3 June 2025