Καθαρισμός και σάρωση οδών και κοινοχρήστων χώρων των Δ.Ε. Πυλαίας και Πανοράματος του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη για δύο (2) έτη με δικαίωμα προαίρεσης για άλλο ένα (1) (2ος-επαναληπτικός)
Buyer: Δήμος Πυλαίας – Χορτιάτη
- Published
- 27 June 2025
- Estimated value
- €885,600
- Place of performance
- EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00417185-2025
- Reference
- 2e1ff62e-628b-4309-b273-8237c8cc5160
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90610000Servicios de limpieza y barrido de calles
Description
Α/Α ΕΣΗΔΗΣ: 193603. 2ος-επαναλητικός-διαγωνισμός Αντικείμενο της σύμβασης είναι οι εργασίες καθαρισμού – σαρώματος σε όλους τους δρόμους, πεζοδρόμια, πάρκα, πλατείες, κοινόχρηστους χώρους των Δημοτικών Ενοτήτων Πυλαίας – Πανοράματος του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη από υλικά όπως σκουπίδια, χαρτιά, τσιγάρα, σακούλες, φύλλα δένδρων και οτιδήποτε άλλο εμπίπτει στην κατηγορία του απορρίμματος, σύμφωνα με την Α.Π.16307/02.05.2023 μελέτη που συνέταξε η Διεύθυνση Καθαριότητας - Περιβάλλοντος. Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο της υπηρεσίας. Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής στον διαγωνισμό, ποσού 11.808,00€ (έντεκα χιλιάδες οκτακόσια οκτώ ευρώ). Εκτιμώμενη αξία σύμβασης: 1.098.144,00 € συμπεριλαμβανομένης της προαίρεσης και του ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία χωρίς την προαίρεση και χωρίς ΦΠΑ: 590.400,00€). Αναλυτικά: Καθαρή αξία υπηρεσίας: 590.400,00€ συν 141.696,00€ ΦΠΑ 24%, σύνολο: 732.096,00€ Καθαρή αξία προαίρεσης για 1 έτος: 295.200,00€ συν 70.848,00€ ΦΠΑ 24%, σύνολο προαίρεσης: 366.048,00€
Award criteria
- Price — Η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει τιμής, όπως αναφέρεται στο άρθρο 2.3.1 της σχετικής διακήρυξης.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Nexus Facility ΙΚΕ | €1,068,622 | — |
Official publications
- TED · 00417185-2025 · 27 June 2025
- OJS · 121/2025 · 27 June 2025