FURNIZARE ECHIPAMENTE ȘI DOTĂRI în cadrul proiectului „Dotarea compartimentului de terapie intensivă neonatală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Dr. Constantin Opriș cu aparatură medicală de înaltă performanță”
Buyer: JUDETUL MARAMURES (CONSILIUL JUDETEAN MARAMURES)
- Published
- 26 July 2024
- Submission deadline
- 19 August 2024, 15:00
- Estimated value
- 3,648,108 RON
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00451789-2024
- Reference
- d79b5e56-15e0-4ac4-b4e5-f1bac8e34023
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33100000Equipamiento médico
Description
FURNIZARE ECHIPAMENTE ȘI DOTĂRI în cadrul proiectului ”Dotarea compartimentului de terapie intensivă neonatală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Dr. Constantin Opriș cu aparatură medicală de înaltă performanță”. Durata contractului este de maxim 4 de luni de la data comunicării Ordinului administrativ de începere a execuției contractului, dar nu mai târziu de 30.11.2024, astfel cum este prevăzut în art. 3 din Contractul de finanțare nr. 1155/5/NN/27.12.2023. Furnizarea produselor aferente contractului se va desfășura în termenul maxim impus în Caietul de sarcini dar nu mai târziu de 25.11.2024. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate de către operatorii economici în termenul prevazut la sectiunea I.3 din Fișa de Date, respectiv 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, răspunsul autorității contractante la aceste solicitări va fi transmis în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Se dorește achiziția următoarelor produse / tipuri de produse, defalcate pe 8 loturi, din care vor fi atribuite prin achiziție directă loturile 4, 5, 6 și 8, iar loturile 1, 2, 3 și 7 vor fi atribuite prin …
Lots (4)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1- Echipamente si dotari medicale | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 2 | Lot 2- Echipamente si dotari medicale | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 3 | Lot 3- Echipamente si dotari medicale | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 4 | Lot 7- Echipamente si dotari medicale | 33100000 Equipamiento médico | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Algoritm de calcul: Pentru fiecare echipament se vor acorda puncte în funcție de consumul de energie zilnic E(kWh/zi) astfel: - pentru cel mai mic consum se acordă 20 puncte, pentru alte consumuri…
- Quality — Punctajul pentru acest subfactor de evaluare se acordă dacă fiecare echipament din lot este prevăzut sau poate fi prevăzut cu un contor, astfel încât să se poată observa și înregistra consumul…
- Quality — Punctajul pentru acest subfactor de evaluare se acordă dacă fiecare echipament din lot este prevăzut sau poate fi prevăzut cu un contor, astfel încât să se poată observa și înregistra consumul…
- Quality — Punctajul pentru acest subfactor de evaluare se acordă dacă fiecare echipament din lot este prevăzut sau poate fi prevăzut cu un contor, astfel încât să se poată observa și înregistra consumul…
- Quality — - pentru perioada minimă de 24 luni – NU se acordă punctaj; - pentru o perioadă de garanţie de 60 de luni sau mai mare –se acordă punctajul maxim aferent factorului de evaluare (30 puncte); - pentru…
- Quality — - pentru perioada minimă de 24 luni – NU se acordă punctaj; - pentru o perioadă de garanţie de 60 de luni sau mai mare –se acordă punctajul maxim aferent factorului de evaluare (30 puncte); - pentru…
- Quality — - pentru perioada minimă de 24 luni – NU se acordă punctaj; - pentru o perioadă de garanţie de 60 de luni sau mai mare –se acordă punctajul maxim aferent factorului de evaluare (30 puncte); - pentru…
- Quality — Punctajul pentru acest subfactor de evaluare se acordă dacă fiecare echipament din lot este prevăzut sau poate fi prevăzut cu un contor, astfel încât să se poată observa și înregistra consumul…
- Quality — - pentru perioada minimă de 24 luni – NU se acordă punctaj; - pentru o perioadă de garanţie de 60 de luni sau mai mare –se acordă punctajul maxim aferent factorului de evaluare (30 puncte); - pentru…
Official publications
- TED · 00451789-2024 · 26 July 2024
- OJS · 145/2024 · 26 July 2024
Other tenders from JUDETUL MARAMURES (CONSILIUL JUDETEAN MARAMURES)
- Proiectare și execuție lucrări „Reabilitare DJ 108A Gârdani – lim. jud. Sălaj”
- Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții CREAREA ȘI DEZVOLTAREA PARCULUI DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ FĂRCAȘA,…
- Proiectare și Execuție lucrări „Reabilitare DJ 182B Baia Mare – Coaș”
- Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții CREAREA ȘI DEZVOLTAREA PARCULUI DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ FĂRCAȘA,…
- Proiectare și Execuție lucrări ,,Pasaj CLUBUL VĂCARILOR (BAIA MARE - RECEA)
- Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții CREAREA ȘI DEZVOLTAREA PARCULUI DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ FĂRCAȘA,…
- Proiectare și execuție pentru obiectivul „REABILITAREA PALATULUI ADMINISTRATIV”
- Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții „REABILITAREA MUZEULUI JUDEȚEAN DE ISTORIE ȘI ARHEOLOGIE MARAMUREȘ”
- Echipamente IT&C și licențe/aplicații/programe/soluții software în cadrul proiectului ,,MaraHUB – Finanțarea bibliotecilor din județul…
- Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții CREAREA ȘI DEZVOLTAREA PARCULUI DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ FĂRCAȘA,…