«Ενιαίο Εθνικό Σύστημα Ψηφιακής Καταγραφής & Διαχείρισης Ελέγχων & Προστίμων Τροχαίας-Ελληνικής Αστυνομίας» με κωδικό ΟΠΣ 5225710.
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 8 May 2025
- Submission deadline
- 10 June 2025, 14:00
- Estimated value
- €10,368,000
- Place of performance
- EL304
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00294884-2025
- Reference
- 4bf052eb-1507-402a-9a81-51ced3eb98a0
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72222300Servicios de tecnología de la información
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 80533100Servicios de formación informática
- 72221000Servicios de consultoría en análisis empresarial
- 79340000Servicios de publicidad y de marketing
- 71356300Servicios de apoyo técnico
- 79980000Servicios de suscripción
- 32250000Teléfonos móviles
Description
Αντικείμενο του έργου αποτελεί η παροχή υπηρεσιών ανάπτυξης λογισμικού και χρήσης συναφών συνδρομητικών υπηρεσιών για τον σχεδιασμό, κατασκευή και υποστήριξη λειτουργίας του Ενιαίου Εθνικού Συστήματος Ψηφιακής Καταγραφής & Διαχείρισης Ελέγχων & Προστίμων της Τροχαίας/Ελληνικής Αστυνομίας. Στο έργο περιλαμβάνονται επίσης η εκπόνηση μελέτης εφαρμογής, η εγκατάσταση του συστήματος σε υποδομές φιλοξενίας, η πιλοτική λειτουργία, εκπαίδευση και η εγγύηση του συστήματος για ένα έτος. Η σύμβαση περιλαμβάνει Σχεδιασμό, Ανάπτυξη & Υποστήριξη Λειτουργίας Ενιαίου Πληροφοριακού Συστήματος Ψηφιακής Καταγραφής & Διαχείρισης Ελέγχων & Προστίμων Τροχαίας-Ελληνικής Αστυνομίας. Επιπλέον περιλαμβάνεται η προμήθεια λογισμικού & υποστηρικτικών υπηρεσιών για την διαλειτουργικότητα του Ενιαίου Συστήματος Ψηφιακής Καταγραφής & Διαχείρισης Ελέγχων & Προστίμων Τροχαίας με τους υφιστάμενους οπτικούς αισθητήρες (κάμερες) ελέγχου τροχαίων παραβάσεων που έχον εγκατασταθεί ανά την επικράτεια. Το Ενιαίο Σύστημα Ψηφιακής Καταγραφής & Διαχείρισης Ελέγχων & Προστίμων Τροχαίας/Ελληνικής Αστυνομίας θα αποτελεί το κεντρικό σύστημα καταγραφής και διαχείρισης των ελέγχων και προστίμων που διενεργεί η Τροχαία/Ελληνική Αστ…
Award criteria
- Quality — 1. Κατανόηση ειδικών χαρακτηριστικών Έργου
- Quality — 2.Τεχνική Λύση
- Quality — 3. Προσφερόμενες υπηρεσίες
- Price — Λi = 80 * ( Βi / Βmax ) + 20 * (Kmin/Ki)
Official publications
- TED · 00294884-2025 · 8 May 2025
- OJS · 89/2025 · 8 May 2025
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»