«Πληροφοριακό Σύστημα (ΠΣ) Οικονομικής και Λογιστικής Διαχείρισης (ERP) και Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Ανθρωπίνων Πόρων (HRMS) του Ταμείου Παρακαταθηκών & Δανείων»
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 8 May 2025
- Estimated value
- €508,200
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00297214-2025
- Reference
- 34efadaf-b567-4a8e-ad38-8f534140d410
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72262000Servicios de desarrollo de software
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 72254000Ensayo de software
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 72266000Servicios de consultoría en software
- 80533100Servicios de formación informática
Description
Αντικείμενο του έργου αποτελεί η αντικατάσταση των υφιστάμενων συστημάτων Λογιστικής και Οικονομικής Διαχείρισης, καθώς και αυτού για την Διαχείριση του Προσωπικού, τα οποία χρησιμοποιούνται σήμερα από το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων, με ένα ενιαίο και ολοκληρωμένο πληροφοριακό σύστημα το οποίο θα καλύπτει τις ανάγκες του Κυρίου του Έργου για την πλήρη παρακολούθηση των οικονομικών και διοικητικών υποθέσεων που χειρίζεται καθώς και του προσωπικού του. Σκοπός του παρόντος έργου είναι η προμήθεια και θέση σε λειτουργία Ολοκληρωμένων Πληροφοριακών Συστημάτων για τη Διαχείριση των Οικονομικών και Λογιστικών Υποθέσεων και του Ανθρωπίνου Δυναμικού του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων, προκειμένου για • Την εναρμόνιση (επικαιροποίηση) και τη μετάπτωση του εφαρμοζόμενου Λογιστικού Πλαισίου με το αντίστοιχο του Π.Δ. 54/2018 «Ορισμός του περιεχομένου και του χρόνου έναρξης του Λογιστικού Πλαισίου της Γενικής Κυβέρνησης» (με ισχύ από 1/1/2025) καθώς και τις εξαιρέσεις που δύναται να απολαμβάνει το Τ.Π. & Δ. • Τη συμφωνία των λογαριασμών, μέσω της αυτοματοποίησης της καταχώρησης των πληροφοριών. • Τη δημιουργία χρηματοοικονομικής πληροφόρησης. • Την επεξεργασία των οικονομικών στοιχεί…
Award criteria
- Quality — Α1. Αντίληψη και κατανόηση του έργου από τον υποψήφιο Ανάδοχο
- Quality — Α2. Προτεινόμενη Αρχιτεκτονική - Τεχνικά και Λειτουργικά Χαρακτηριστικά Λύσης
- Quality — Α3. Ασφάλεια Συστήματος και Προστασία Ιδιωτικότητας
- Quality — Β1. Λειτουργικές Δυνατότητες Συστήματος ERP
- Quality — Β2. Λειτουργικές Δυνατότητες Συστήματος HRMS
- Quality — Γ1. Περιγραφή μεθοδολογίας παροχής Υπηρεσιών Παραμετροποίησης – Μετάπτωσης
- Quality — Γ2. Περιγραφή μεθοδολογίας παροχής Υπηρεσιών Εκπαίδευσης
- Quality — Γ3. Περιγραφή μεθοδολογίας παροχής Υπηρεσιών Πιλοτικής Λειτουργίας και Δοκιμαστικής Λειτουργίας
- Quality — Δ1. Σχήμα Διοίκησης και Υλοποίησης Έργου, Μεθοδολογία διοίκησης του έργου - Οργανωτική Αποτελεσματικότητα του σχήματος διοίκησης και υλοποίησης Έργου.
- Quality — Ε1. Περιγραφή μεθοδολογίας παροχής Υπηρεσιών συντήρησης και τεχνικής υποστήριξης κατά την περίοδο της εγγυημένης λειτουργίας
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| 01 SOLUTIONS HELLAS ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ Α.Ε. | €328,060 | — |
Official publications
- TED · 00297214-2025 · 8 May 2025
- OJS · 89/2025 · 8 May 2025
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»