17/ΤΑ/2025 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΟΓΚΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ "ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ"
- Published
- 2 June 2025
- Submission deadline
- 8 July 2025, 11:00
- Estimated value
- €1,584,328
- Place of performance
- ΑΘΗΝΑ, EL305
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00355398-2025
- Reference
- 895fa48e-d96f-49ec-920f-7425e34cb51c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 50420000Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos
- 50420000Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos
Description
17/ΤΑ/2025 Τακτικός Ανοικτός Διαγωνισμός άνω των ορίων για τη σύναψη σύμβασης παροχής «ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ» (CPV 50420000-5) για χρονικό διάστημα δύο (2) ετών, προϋπολογισθείσας δαπάνης 1.964.566,72€ συμπ/νου Φ.Π.Α, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, μόνο βάσει τιμής
Lots (30)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΓΡΑΜΜΙΚΟΥ ΕΠΙΤΑΧΥΝΤΗ ELEKTA INFINITY HD ΟΙΚΟΥ ELEKTA | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €340,000 |
| 2 | ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΓΡΑΜΜΙΚΟΥ ΕΠΙΤΑΧΥΝΤΗ ELEKTA Precise Οίκου ELEKTA | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €214,064 |
| 3 | Συντήρηση Ψηφιακού Μαστογράφου GIOTTO CLASS, | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €46,000 |
| 4 | Συντήρηση Ψηφιακού Ακτινολογικού Συγκροτήματος CALYPSO με s/n: 39231 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €18,000 |
| 5 | Συντήρηση Αξονικού Τομογράφου Somatom Go Up με s/n 112014 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €60,000 |
| 6 | ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ Ακτινολογικού Bucky TH2 TOY OIKOY PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €12,000 |
| 7 | Συντήρηση ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΑΓΓΕΙΟΓΡΑΦΟΥ AZURION M720 του οίκου PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €74,600 |
| 8 | ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΥ CANON APLIO ME S/N 99D2122693 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €9,000 |
| 9 | Συντήρηση Φορητού ακτινολογικού Practix 160 TOY OIKOY PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €4,620 |
| 10 | Συντήρηση Φορητού ακτινοσκοπικού C-ARM BV Libra 9” TOY OIKOY PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €11,400 |
| 11 | Συντήρηση Μαστογράφου MammoDiagnost TOY OIKOY PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €11,040 |
| 12 | Συντήρηση Υπέρηχου ΙΕ 33 TOY OIKOY PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €11,400 |
| 13 | Συντήρηση Υπέρηχου Envisor HD οίκου PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €22,844 |
| 14 | Συντήρηση Αξονικού Τομογράφου Brilliance CT Big Bore οίκου PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €81,000 |
| 15 | Συντήρηση Αξονικού Τομογράφου BRILLIANCE CT 16 οίκου PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €84,000 |
| 16 | Συντήρηση Μαγνητικού τομογράφου ACHIEVA 1,5 TESLA με συνοδό εξοπλισμό οίκου PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €114,000 |
| 17 | Συντήρηση Κάμερας Πυρηνικής Ιατρικής Forte Jetstream με σταθμό εργασίας οίκου PHILIPS | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €96,840 |
| 18 | Συντήρηση Αναισθησιολογικά (τεµ 8), Αναπνευστήρες (τεµ 15), Υγραντήρες (τεµ 3), οίκου DRAEGER | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €115,200 |
| 19 | Συντήρηση ΙΑΤΡΙΚA ΜΗΧΑΝΗΜΑΤA ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗΣ του οίκου GETINGE | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €44,000 |
| 20 | Συντήρηση ΙΑΤΡΙΚA ΜΗΧΑΝΗΜΑΤA PTW-FREIBURG ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €19,320 |
| 21 | Συντήρηση Συστήματος Ψηφιοποίησης KODAK CR975 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €9,000 |
| 22 | Συντήρηση ΦΟΡΗΤΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ SEDECAL SA / RADIOLOGIA SA / PRIMAX Ισπανίας, SPS HF - 4.0 s/n : PKL12951 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €13,800 |
| 23 | Συντήρηση U/S GeLogic P9 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €10,000 |
| 24 | Συντήρηση Φορητού ακτινοσκοπικού C-ARM GE BRIVO OEC 785 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €14,000 |
| 25 | Συντήρηση Κλίνες (4) ΜΕΘ & Αεροστρώματα του οίκου HILLROM | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €16,000 |
| 26 | Συντήρηση Ενδοσκοπικού Εξοπλισμού | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €100,000 |
| 27 | Συντήρηση Κλίνες (2) ΜΕΘ & Αεροστρώματα του οίκου LINET | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €5,600 |
| 28 | Συντήρηση Κλίνες (8) ΜΕΘ & Αεροστρώματα του οίκου ΨΗΛΙΑΚΟΣ | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €9,600 |
| 29 | Συντήρηση ΥΠΕΡΗΧΟΣ GE VIVID T8 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €7,000 |
| 30 | Συντήρηση ΥΠΕΡΗΧΟΣ GE VIVID 4 | 50420000 Servicios de reparación y mantenimiento de aparatos médicos y quirúrgicos | €10,000 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00355398-2025 · 2 June 2025
- OJS · 104/2025 · 2 June 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΟΓΚΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ "ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ"
- 14/ΤΑ/2026 REGULAR OPEN TENDER ABOVE THRESHOLD
- 12/ΤΑ/2026 REGULAR OPEN TENDER ABOVE THRESHOLD
- 6/ΤΑ/2026 REGULAR OPEN TENDER ABOVE THRESHOLD
- 5/ΤΑ/2026 REGULAR OPEN TENDER ABOVE THRESHOLD
- 7/ΤΑ/2026 REGULAR OPEN TENDER ABOVE THRESHOLD
- 03/ΤΑ/2026 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ
- 24/ΤΑ/2025 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ
- 3/ΤΑ/2025 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ
- 04/ΤΑ/2025 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ
- 01/ΤΑ/2025 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ