El Vínculo El Vínculo.
ResueltaFinanciación UEContrato SARA

Serveis i subministrament per al desenvolupament del sistema d'intel.ligència turística de Sitges. Es considera que l’objecte principal és el de serveis, donat que tot el contracte es correspon fonamentalment a despeses de personal. La implementació d’aquest sistema contribuirà significativament als objectius del Pla de sostenibilitat turística de la destinació Sitges, la qual cosa ajudarà a convertir Sitges en una destinació turística sostenible, competitiva, inclusiva i intel·ligent. Es necessària la contractació de les següents prestacions: A. Caldrà que l'empresa dugui a terme un conjunt de tasques que es realitzaran d'acord amb les fases que es detallen a continuació: • Fase 1: Disseny de pla de treball, Identificació d'Usuaris, Identificació de Públics Objectiu. • Fase 2: Desenvolupament dels mòduls, anàlisi de les fonts de dades, com es pot emprendre la seva obtenció, la tabulació, definició de quins indicadors es visualitzaran per mòdul i Desenvolupament de solució SaaS. • Fase 3: Manteniment evolutiu i correctiu de SIT. • Fase 4: Formació a l'equip de Sitges. El mòduls a desenvolupar, de la infraestructura de dades, són els següents: -MÓDUL 1 – TURISME. Permetre entendre la presència de les persones, el perfil de visitant, el perfil d’usuari a les oficines de turisme, l'afluència de visitants segons telefonia mòbil a partir de dades d'INE Experimental, l'ocupació hotelera, la reputació de la destinació, l’oferta d’HUT’s, la despesa bancària dels visitants, els esdeveniments a l'espai públic l’usabilitat de les places d'aparcament, la informació derivada de Google Analytics. -MÓDUL 2 – SEGURETAT. Permetre la monitorització de la seguretat relativa al perfil de les incidències, localització i calendari per franges horàries, dies, setmanes i mesos. -MÓDUL 3 – INTEL·LIGÈNCIA MERCANTIL Haurà de proporcionar informació i anàlisi sobre l'activitat comercial a Sitges. B. Servei de gestió de dades, manteniment i actualitzacions del programari.

Expediente 1437-000006-006928/2025 · Ajuntament de Sitges

Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Sitges (Barcelona). Con valor estimado de 268.037 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-09-10. Expediente 1437-000006-006928/2025.

Importes y cifras

268.037 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
1437-000006-006928/2025
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Ajuntament de Sitges
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
45 meses
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2025-08-11
Fin de presentación de ofertas
2025-09-10

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
CONSULTORIA TECNICA NEXUS GEOGRAFICS SL Formalizado 227.831 € 2025-12-29

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-08-11
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-12-15
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2026-01-05
DOUE Anuncio de Formalización 2026-01-05

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Sitges

Ver el órgano →