Serveis de gestió de l'Operació i el manteniment de la xarxa de Fibra Òptica del Consell Insular de Menorca
Expediente LIC_00001/2024 · Consejería Delegada de Servicios Informáticos Local de Menorca, S.A.
Licitación pública de servicios convocada por Consejería Delegada de Servicios Informáticos Local de Menorca, S.A. (Menorca). Con valor estimado de 159.000 € y presupuesto de 153.912 € (IVA incluido). Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-02-02. Expediente LIC_00001/2024.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- LIC_00001/2024
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Consejería Delegada de Servicios Informáticos Local de Menorca, S.A.
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 4 años
- Lugar de ejecución
- Menorca
Fechas clave
- Publicación
- 2024-01-18
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-02-02
- Disponibilidad de documentos
- 2024-02-01
Códigos CPV
- 50330000Servicios de mantenimiento de equipo de telecomunicación
Criterios de adjudicación
| Tipo | Criterio | Peso |
|---|---|---|
| Juicio de Valor | A5.2. Manteniment correctiu | 2.5 |
| Juicio de Valor | A1.2. Descripció dels mitjans tècnics i humans intervinents i COX especificats al punt 3.2.2.3 del PPT | 1.5 |
| Juicio de Valor | A8.1. Descripció del personal, documentació possible i la relació de compromís que descriguin com es realitzaria el traspàs en el període de transició establert al PPT a la finalització del contracte | 3.0 |
| Juicio de Valor | A4.1. Proposta detallada de l’eina o eines de suport (hardware i software) i gestió requerida descrita en els punts 2.3.1, 2.3.3 i 3.1 del PPT en referència a la monitorització i gestió d’alarmes sobre elements, equips i serveis de la xarxa així com la gestió d’incidències | 4.0 |
| Juicio de Valor | A6.1. Descripció i proposta de la previsió de fi de vida útil dels equips de core i pla amb terminis recomanats de substitució | 0.5 |
| Juicio de Valor | A3.3. Gestió SLA | 1.0 |
| Juicio de Valor | A1.1. Descripció de les tasques a executar per cadascun dels perfils especificats al punt 3.2.2 del PPT | 1.5 |
| Juicio de Valor | A6.4. Descripció i proposta de millores per la redundància i robustesa de la xarxa, així com en els dos CPDs d’alta disponibilitat, i les seus principals de cada entitat | 1.5 |
| Juicio de Valor | A3.1. Descripció dels aspectes rellevants | 2.0 |
| Juicio de Valor | A2.1 Descripció Fase I | 1.0 |
| Juicio de Valor | A7. PROPOSTA D’HORARIS I TORNS DE SERVEI | 2.0 |
| Juicio de Valor | A6.2. Descripció i proposta de la nomenclatura d’equipament actiu i passiu de xarxa, el trasllat de la informació a l’inventari i tècniques empleades | 1.0 |
| Juicio de Valor | A1.3. Valoració general de la metodologia de treball | 3.0 |
| Juicio de Valor | A6.3. Descripció i proposta dels formats electrònics de documents empleats i accessibles remotament. (Informes, imatges, inventaris, esquemes, registres, etc.), tècniques empleades i models d’exemple | 1.0 |
| Juicio de Valor | A3.5. Nivell homologació del fabricant | 1.0 |
| Juicio de Valor | A8.2. Descripció del retorn i manteniment de possibles llicències software que s’hagi implementat en el projecte i que podran ser continuades per SILME a la finalització del contracte | 1.0 |
| Juicio de Valor | A2.2 Descripció Fase II | 3.0 |
| Juicio de Valor | A3.4. Factors risc i mesures | 1.0 |
| Juicio de Valor | A4.3. Proposta detallada de la gestió requerida sobre processos i procediments, gestió dels manteniments, actualitzacions, etc, descrits en els punts 2.3.10 i 3.1 del PPT | 2.0 |
| Juicio de Valor | A3.2. Claredat i funcionalitat dels models | 1.0 |
| Cuantificables Automáticamente | B2.MILLORES EN EQUIPAMENT | 5.0 |
| Cuantificables Automáticamente | B1.PREU | 55.0 |
| Juicio de Valor | A4.2. Proposta detallada de l’eina o eines de suport (hardware i software) i gestió requerida dels treballs programats, inventaris i generació d’informes descrita en els punts 2.3.4 i 3.1 del PPT | 2.0 |
| Juicio de Valor | A5.1. Manteniment preventiu | 3.5 |
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| Infotelecom Networks, SL | Formalizado | 124.560 € | 2024-03-25 |
Garantías exigidas
| Tipo | Importe | Porcentaje |
|---|---|---|
| Definitiva | — | 5.0 % |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del Contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-02-28 |
| Perfil del Contratante | Anuncio de Adjudicación | — |
| Perfil del Contratante | Anuncio de Pliegos | 2024-01-18 |
| Perfil del Contratante | Anuncio de Licitación | 2024-01-18 |
| Perfil del Contratante | Anuncio de Formalización | 2024-03-26 |
Ubicación geográfica
- Islas Baleares, Islas Baleares
Documentos y pliegos
- Formalización
- Formalización
- Formalización
- Adjudicación
- Adjudicación
- Adjudicación
- Pliego
- Pliego
- Pliego
- Anuncio de Licitación
- Anuncio de Licitación
- Anuncio de Licitación
- PCAP FIBRA OPTICA.pdf
- PPT FIBRA OPTICA.pdf
- ANNEXOS FIBRA OPTICA.odt
- c024c390-a194-45bb-8838-5200a080d06b
- 834ebc9e-0e3f-4d15-8a2f-6bcbc7caed19
- 1357a31b-7d09-485f-89ee-e2937eaf16b4
- 3dae51ba-2df3-493a-9b7f-07ca09f5bbdf
Otras licitaciones de Consejería Delegada de Servicios Informáticos Local de Menorca, S.A.
Ver el órgano →- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 CIME. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 CIUTADELLA. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 FERRERIES. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 ES MIGJORN GRAN. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 ES MERCADAL. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 ALAIOR. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 MAO. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 ES CASTELL. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 SANT LLUIS. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Basat Acord Marc Serveis de Telecomunicacions LOT 6 Fundació Foment del Turisme de Menorca. ResueltaPublicada: 2026-07-23