El Vínculo El Vínculo.
Publicada

Projecte. El Ple de l’Ajuntament de Vilaller, en sessió 06/2024, ordinària, celebrada el dia 6 de novembre de 2024, va adoptar l’Acord d’aprovar definitivament el projecte de les obres de Pavelló Poliesportiu, Fase 1 a la Zona esportiva en la versió de text refós del mateix el qual conté diverses determinacions i requeriments complementaris que es van substanciar en el decurs de la tramitació del propi projecte tal com s’havia especificat a l’Acord del Ple de 15 de maig de 2024, a l’al·legació presentada, als dos informes de supervisió emesos per la Diputació de Lleida i a les aportacions addicionals efectuades pels redactors. El document refós es troba incorporat a l’expedient de referència com “06 00 XX TEXT REFÓS PROJECTE”. El pressupost de l’actuació ascendeix a 435.000,00 Euros de pressupost d’execució material més 19 % (despeses generals i benefici industrial) per 82.650,00 Euros, pressupost d’execució per contracta de 517.650,00 Euros, més 108.706,50 Euros d’IVA al 21% i 626.356,50 Euros total. Consignació pressupostària. Al Pressupost de l’Ajuntament de Vilaller per 2025, en la seva versió aprovada mitjançant Acord del Ple de l’Ajuntament en sessió número 1/2025, celebrada el dia 9 d’abril de 2025 (actualment en tràmit d’informació pública), a l’aplicació de Despeses 2025/1.342.622.01, hi ha consignació pressupostària suficient per atendre la despesa esmentada. En considerar oportú promoure el procés de contractació i desenvolupament de les obres, porta per objecte aquesta resolució iniciar l’expedient de contractació mitjançant procediment obert simplificat de les obres habilitant un termini per a la presentació de proposicions de 20 dies naturals per a la presentació de proposicions que s’estendrà des de les 00:00 hores del dia 26 d’abril de 2025 fins el dia 15 de maig de 2025 a les 23:59 hores.

Expediente Expedient PLN/06/2024 -006 6.7 · Ajuntament de Vilaller

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Vilaller (Lleida). Con valor estimado de 626.356 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-06-11. Expediente Expedient PLN/06/2024 -006 6.7.

Importes y cifras

626.356 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
Expedient PLN/06/2024 -006 6.7
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament de Vilaller
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
6 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2025-04-25
Fin de presentación de ofertas
2025-06-11

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-04-25

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Vilaller

Ver el órgano →