L’Ajuntament de Vilaller, és un dels beneficiaris de la subvenció del Departament d’Acció Climàtica, Alimentació i Agenda Rural per la subvenció de minimis destinats a la millora de centres de neteja i desinfecció de vehicles de transport per carretera d’animals vius que emprenguin inversions de bioseguretat, i a la construcció de nous centres de neteja i desinfecció corresponents a 2022, a l’empara del Reial Decret 949/2021 de 2 de novembre i Resolució ACC/768/2022 de 15 de març de 2022 modificada per la Resolució ACC/1525/2022 de 16 de maig. El conjunt d’actuacions d’inversió que s’han de realitzar en el marc del referit projecte ascendeix a un pressupost de 70.000,00 Euros de base, més 14.700,00 Euros d’IVA al 21% i 84.700 Euros total. Les actuacions que es volen realitzar són la construcció d’un centre de neteja de vehicles de transport per carretera d’animals vius, donada la obligatorietat de la normativa a realitzar les neteges prèvies al transport d’animals vius i tenint en compte l’absència d’aquest tipus de centre a la comarca de l’Alta Ribagorça actualment. El centre de desinfecció està previst que contingui una zona mecànica de neteja en sec, per tal de poder retirar i dipositar mecànicament les restes d’excrements, palla, etc, en una zona controlada per a la seva posterior gestió. Altrament, es preveu que hi hagi una zona de neteja amb aigua a pressió i desinfecció, que inclourà una zona de maquines i una zona de rentat, que funcionarà amb una targeta. Està dissenyat per a que el seu ús resulti fàcil, intuïtiu i pràctic per tal de poder rentar el vehicle de transport i obtenir el certificat de desinfecció i el precinte. A data 25 de juliol de 2023 es va sol·licitar per part de l’Ajuntament de Vilaller una pròrroga del termini d’execució de 6 mesos més, la qual va ser concedida a data 28 de juliol. La execució de l’actuació està prevista que s’iniciï de manera immediata i en qualsevol cas abans de l’1 de gener de 2024.
Expediente Expedient 052/2022 · Ajuntament de Vilaller
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Vilaller (Lleida). Con valor estimado de 84.700 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2023-12-16. Expediente Expedient 052/2022.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- Expedient 052/2022
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Vilaller
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 1 meses
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2023-11-27
- Fin de presentación de ofertas
- 2023-12-16
Códigos CPV
- 45200000Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2023-11-27 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos