El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

Prestació d’un servei d’agència de màrqueting digital, en els termes i condicions definits en el plec de prescripcions tècniques, que comprèn el suport en la creació i desenvolupament de les campanyes de màrqueting digital dels programes i serveis de la Universitat de Barcelona, de l’Escola d’Idiomes Moderns (EIM) i d’ Estudis Hispànics (EH), així com els serveis de consultoria d’analítica web i de Search Engine Optimization (SEO). L’objecte conté les següents prestacions: - Serveis de màrqueting o Inclou els serveis següents:  Anuncis a les xarxes publicitàries de Google (Adwords i/o Display segons l’estratègia que es defineixi).  Anuncis a les xarxes socials (Facebook, Instagram, Spotify i/o Tik Tok segons l’estratègia que es defineixi).  Seguiment de resultats. o El programes i serveis a promocionar són:  Màsters universitaris de la UB.  Cursos d’idiomes de diverses convocatòries de l’Escola d’Idiomes Moderns.  Cursos d’espanyol i de cultura espanyola de diverses convocatòries de Estudis Hispànics. - Serveis de consultoria d’analítica per a les webs de la Universitat de Barcelona i la web de comerç electrònic de marxandatge oficial de la UB (https://shop.ub.edu) per que fa: o Analítica web. o Serveis d’optimització per a motors de cerca o Search Engine Optimization (SEO). o Serveis d’optimització per a motors de cerca generatius d’intel·ligència artificial o Generative Engine Optimization (GEO). L’objecte no inclou la creació de baners o imatges necessàries per a les campanyes que correran a càrrec de la Universitat de Barcelona, tot i que si que es podrà requerir aconsellament i propostes de millora en l’elaboració dels mateixos a l’hora d’establir noves línies gràfiques.

Expediente 2025/122 · Universitat de Barcelona

Licitación pública de servicios convocada por Universitat de Barcelona (Barcelona). Con valor estimado de 197.640 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-12-12. Expediente 2025/122.

Importes y cifras

197.640 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
2025/122
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Universitat de Barcelona
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
2 años
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2025-11-19
Fin de presentación de ofertas
2025-12-12

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
DESCARTES SOLUTIONS, SL Formalizado 71.570 € 2026-03-06

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-11-19
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2026-02-05
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2026-03-06

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Universitat de Barcelona

Ver el órgano →