El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

Les Festes del Tura, per la quantitat de públic que acullen, esdevenen un aparador de la ciutat, és per això que des de fa molts anys s’han anat cuidant aspectes com la sostenibilitat i l’ecologia essent una de les primeres ciutats que va incorporar els gots reutilitzables de plàstic. Enguany perseguint el mateix objectiu de fer de les festes el màxim de torna a apostar per la pellofa d’arròs passant a tenir uns gots 100% biodegradables i lliures de residus, utilitzant així gots reutilitzables i ecològics L’experiència d’aquest anys d’utilització de gots de plàstic és que aquests una vegada finalitzades les festes s’amunteguen en els magatzems de la brigada fins que acaben llençats. El tipus de got que proposem té una vida de dos anys i a partir d’aquest temps el got inicia un procés de degradació que finalitza havent deixant zero residus. Per altra part l’empresa subministradora es compromet a la recollida del producte sobrant de les festes i reutilitzar-lo oferint un descompte en la següent compra en proporció al material que es pugui reutilitzar.

Expediente CCS12025000060 · Ajuntament d'Olot

Licitación pública de suministros convocada por Ajuntament d'Olot (Girona). Con valor estimado de 10.670 €. Procedimiento negociado sin publicidad. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-08-18. Expediente CCS12025000060.

Importes y cifras

10.670 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
CCS12025000060
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Ajuntament d'Olot
Tipo de contrato
Suministros
Procedimiento
Negociado sin publicidad
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
1 años
Lugar de ejecución
Girona

Fechas clave

Publicación
2025-08-11
Fin de presentación de ofertas
2025-08-18

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
RETOLPROM 2017 SL Formalizado 10.670 € 2025-09-05

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-08-11
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-09-25
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-09-25

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament d'Olot

Ver el órgano →