Les actuacions aniran adreçades a les obres de millora i reformes puntuals de l’espai públic o d’infraestructures existents així com accions de millora de la mobilitat, seguretat, accessibilitat i sostenibilitat al polígon industrial. Polígon UAI-3. Els Garidells. Identificador: 526837 Es faran actuacions puntuals al polígon i al seu accés des de la rotonda. FASE 1. Arranjament de vials i zona d’espais lliures de l’antiga UAI-3. L’actuació anirà destinada a reparar la calçada i les voreres, replantar arbres, col·locar mobiliari urbà, fer un muret de delimitació, i condicionar la franja d’espai lliure davant la N-240. També es substituirà una de les lluminàries malmesa, es col·locaran dos comptadors d’aigua per sectoritzar el servei i fanals al camí de connexió amb la rotonda. FASE 2. Reparació del paviment del camí de Puigdelfí, camí d’accés al polígon i a la urbanització Font de la Roca, des de la rotonda de la N-240. L’actuació anirà destinada a la millora de part del ferm del camí amb senyalització vertical i col·locació de reductors de velocitat. També es canviarà la tapa de les arquetes de serveis per unes de més resistents al trànsit.
Expediente 2026-0000278 · Ajuntament dels Garidells
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament dels Garidells (Tarragona). Con valor estimado de 79.360 €. Procedimiento licitación con negociación. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-09. Expediente 2026-0000278.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2026-0000278
- Estado
- Publicada
- Órgano de contratación
- Ajuntament dels Garidells
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Licitación con negociación
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Tarragona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-08-06
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-09
Códigos CPV
- 45112000Trabajos de excavación y movimiento de tierras
- 45233140Obras viales
- 45233200Trabajos diversos de pavimentación
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-08-06 |
Ubicación geográfica
- Tarragona, Tarragona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament dels Garidells
Ver el órgano →- Les actuacions aniran adreçades a les obres de millora i reformes puntuals de l’espai públic o d’infraestructures existents així com accions de millora de la mobilitat, seguretat, accessibilitat i sostenibilitat al polígon industrial.
Polígon UAI-3. Els Garidells.
Identificador: 526837
Es faran actuacions puntuals al polígon i al seu accés des de la rotonda.
FASE 1. Arranjament de vials i zona d’espais lliures de l’antiga UAI-3. L’actuació anirà destinada a reparar la calçada i les voreres, replantar arbres, col·locar mobiliari urbà, fer un muret de delimitació, i condicionar la franja d’espai lliure davant la N-240.
També es substituirà una de les lluminàries malmesa, es col·locaran dos comptadors d’aigua per sectoritzar el servei i fanals al camí de connexió amb la rotonda.
FASE 2. Reparació del paviment del camí de Puigdelfí, camí d’accés al polígon i a la urbanització Font de la Roca, des de la rotonda de la N-240. L’actuació anirà destinada a la millora de part del ferm del camí amb senyalització vertical i col·locació de reductors de
velocitat. També es canviarà la tapa de les arquetes de serveis per unes de més resistents al trànsit. ResueltaPublicada: 2026-06-28
- El objeto del proyecto “Restauración del Castillo de Els Garidells. Fase V” es la adecuación y puesta en uso, por parte de la administración, de un espacio del castillo de Els Garidells excavada mediante métodos arqueológicos en el transcurso de las fases de restauración anteriores. Este ámbito corresponde al sótano de la Torre del Homenaje.
El uso que albergará el espacio acondicionado será museístico y de divulgación de la historia castillo dels Garidells, así como del municipio, sus habitantes y su entorno. Para ello, se propone la adecuación de la cota de circulación, la recuperación funcional de las escaleras interiores, la cubrición de estas para prevenir el acceso de agua por el foso de la escalera y la impermeabilización del suelo de la planta baja para evitar las filtraciones al sótano.
La finalidad de las obras que se pretenden con el proyecto, es el desarrollo de la propuesta de actuaciones en el interior del castillo para adecuar el espacio del sótano a un nuevo uso como ámbito museístico-divulgativo, al tiempo que se plantean los trabajos necesarios de conservación restauración para sanear y consolidar los paramentos verticales de dicho espacio. ResueltaPublicada: 2025-12-22
- El present contracte té per objecte l’execució de les obres corresponents al Projecte “Renovació de pavimentació i xarxa de clavegueram a la urbanització de la Font de la Roca”
Les actuacions considerades consisteixen en:
⎯ Demolició del paviment existent i excavacions
⎯ Execució de xarxa de clavegueram fins a arquetes d’escomesa
⎯ Reblert de rases
⎯ Pavimentació AdjudicadaPublicada: 2025-12-02
- - Condicionament del pou existent amb la instal·lació de la bomba adequada i instal·lació de nou quadre elèctric pel control de la bomba de velocitat variable.
- Realització de l’obra civil per tal de fer la rasa per la nova canonada d’impulsió incloent les corresponents reposicions.
- Instal·lació de nova canonada de PEAD 100 DN110 16 at.
- Instal·lació del sistema de telecontrol
- Seguretat i salut i control de qualitat ResueltaPublicada: 2025-11-13
- - Tipus de bé: Patrimonial
- Descripció: L’immoble disposa de saló-cuina, 1 dormitori, 1 bany i balcó
- Naturalesa: Urbana
- Ubicació: Carrer del Castell, 10, 1er pis
- Superfície: 44,20m².
- Referència cadastral: 3234320CF5633E0001AY
- Inscripció Registre de la Propietat: finca nº427, codi registral únic:
43008000139947
- Data d’adquisició: 26/10/2022
- Estat de conservació: Molt bo PublicadaPublicada: 2025-10-29
- El present contracte té per objecte l’execució de les obres incloses en el projecte "Projecte de millora del pas del Camí nou sobre el torrent dels Garidells", redactat pel Sr. Jordi Alsina i Rull. Arquitecte col·legiat núm. 22.299-9 del Col·legi d’arquitectes de Catalunya. Actuant com a tècnic del Consell Comarcal de l’Alt Camp.
Per Resolució d’Alcaldia de data 8 de gener de 2025 es va aprovar inicialment el projecte d’obres i actualment es troba en termini d’informació pública fins el 7 de febrer de 2025.
L’adjudicació d’aquest contracte queda condicionada a l’aprovació definitiva del projecte d’obres per l’òrgan competent, que s’haurà de tramitar d’acord amb el que disposen l’art. 235.2 del Decret Legislatiu 2/2003, de 28 d’abril, pel qual s’aprova el Text Refós de la Llei municipal i de règim local de Catalunya i l’art. 37 del Decret 179/1995, de 13 de juny, pel qual s’aprova el Reglament, d’obres, activitats i serveis de les entitats locals. AdjudicadaPublicada: 2025-01-28
- Arrendament del béns patrimonials situat al Carrer de La Torre, número 18, 1er-1a i 1er-2a per concurs PublicadaPublicada: 2024-11-08
- El present contracte té per objecte l’execució de les obres incloses en el projecte “Projecte de pavimentació i serveis de l’entorn del Castell”, realitzat per la unitat d’Enginyeria Municipal i Territori del Serveis d'Assistència Municipal de la Diputació de Tarragona i redactat per Mariano Esteller Martínez i Ramón Antonio Arnal Vidal, Enginyer Industrial i Enginyer Civil, Col. Núm.: 14813 i Col. Núm.: 10775, respectivament de l'empresa SEARE REUS ENGINYERIA SL, aprovat definitivament per Decret d’Alcaldia número 2024-0000280 de data 8 d’octubre de 2024.
Aquestes obres són:
- Demolició i/o desviament de totes les unitats preexistents no adequades a les noves determinacions.
- Esplanació, moviment de terres i formació de rases per serveis.
- Pavimentació del vial així com totes aquelles unitats complementàries.
- Xarxa de serveis relatives al sanejament separatiu, abastament d’aigua potable, , i soterraments de les xarxes de baixa tensió d’ENDESA, d’enllumenat públic municipal AdjudicadaPublicada: 2024-10-22
- - Tipus de bé: Patrimonial
- Descripció: L’immoble disposa de saló-cuina, 1 dormitori, 1 bany i balcó
- Naturalesa: Urbana
- Ubicació: Carrer del Castell, 10, 1er pis
- Superfície: 44,20m².
- Referència cadastral: 3234320CF5633E0001AY
- Inscripció Registre de la Propietat: finca nº427, codi registral únic:
43008000139947
- Data d’adquisició: 26/10/2022
- Estat de conservació: Molt bo PublicadaPublicada: 2024-04-15
- El present contracte té per objecte l’execució de les obres incloses en el projecte “Projecte de dos habitatges al Carrer de La Torre, 18, 1r-1ª i 1r- 2ª”, redactat pels arquitectes Jordi Granell March i Francesc Català Roca, aprovat definitivament per Decret de l’Alcaldia núm 2024-0000029 de data 6 de febrer de 2024 i publicat al BOPT amb número d’inserció 2024-1111 de data 14 de febrer de 2024. AdjudicadaPublicada: 2024-02-23