El Vínculo El Vínculo.
Publicada

La dificultat d’accés a les masies i diferents paratges del Municipi de Navès és un inconvenient que hipoteca el desenvolupament integral i la preservació dels valors naturals d´aquesta zona. És per això que l’Ajuntament vol ordenar el seu territori començant per garantir uns accessos adequats que permetin facilitar aquest desenvolupament territorial harmònic. El camí dona accés a diverses masies, i a l’Alberg de Joventut de la Selva. El ferm està en mal estat i es vol garantir un bons desguassos laterals i una correcta banda de rodadura. És necessari millorar la seva seguretat, ja que es tracta de camí rural en estat deficient, el que hipoteca la circulació i seguretat de funcionament del mateix. D’altra banda, cal pensar que aquest camí és una via prioritària en casos d’emergències. El seu ferm és de terres, serà necessari uniformitzar l´esplanada, la formació de base de tot-ú, i la pavimentació amb nova capa de rodadura amb paviment de mescla bituminosa en calent de composició densa (D-12). En indrets amb desguassos deficients, serà necessària la formació i formigonat de cunetes, i també es netejarà els passos transversals existents, tal i com es descriu en el següent apartat i es detalla a l’apartat d’amidaments i als plànols adjunts. Totes aquestes actuacions tenen en comú que són necessàries per garantir una correcta vialitat per aquest camí, i seguretat de funcionament per als seus usuaris, que requereixen aquesta via de comunicació. L’actuació s’ajusta en la seva totalitat al planejament urbanístic de Navès.

Expediente 15/2024 · Ajuntament de Navès

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Navès (Lleida). Con valor estimado de 83.979 €. Procedimiento otros. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-03-12. Expediente 15/2024.

Importes y cifras

83.979 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
15/2024
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament de Navès
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Otros
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
3 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2024-02-05
Fin de presentación de ofertas
2024-03-12

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2024-02-05

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Navès

Ver el órgano →