La contratación promovida por el Consorci Besòs Tordera (en adelante CBT) para ejecutar la actuación A10: analíticas de calibración y verificación de sensores y estaciones de calidad en el marco del proyecto PAITIDA: digitalización integral de los sistemas de saneamiento del ciclo integral del agua de la cuenca del río Besós para asegurar la calidad y la disponibilidad del recurso en su abastecimiento al público. – dentro del Plan de Recuperación, Transformación y Resiliencia financiado por la Unión Europea (PERTE DE DIGITALIZACIÓN DEL CICLO DEL AGUA) – NEXT GENERATION EU.
Expediente 2025/428 · Consorci Besòs Tordera
Licitación pública de servicios convocada por Consorci Besòs Tordera (Barcelona). Con valor estimado de 137.112 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-03-31. Expediente 2025/428.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2025/428
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Consorci Besòs Tordera
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 11 meses
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2025-03-14
- Fin de presentación de ofertas
- 2025-03-31
Códigos CPV
- 71620000Servicios de análisis
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| LABAQUA, S.A.U. | Formalizado | 94.138 € | 2025-05-26 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2025-03-14 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2025-05-26 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2025-05-27 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Consorci Besòs Tordera
Ver el órgano →- Contracte pels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la direcció de les obres i coordinació en matèria de seguretat i salut de l’execució de les obres d'“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, al terme municipal de Montornès del Vallès, amb la finalitat de doblar la capacitat actual de tractament de fangs, incrementar la producció de biogàs i millorar l'aprofitament energètic de la planta. PublicadaPublicada: 2026-07-24
- Es objeto del presente contrato la ejecución de las obras de ampliación de la digestión anaerobia de la EDAR de Montornès del Vallès, con el fin de doblar la capacidad actual de tratamiento de fangos, incrementar la producción de biogás y mejorar el aprovechamiento energético de la planta. PublicadaPublicada: 2026-06-29
- Es objeto del presente Pliego la contratación promovida por el Consorcio Besòs Tordera, en lo sucesivo CBT, del servicio de operación y ejecución de reposiciones y mejoras de los sistemas de saneamiento de Cànoves i Samalús, Sant Antoni de Vilamajor, La Roca del Vallès, Vilanova del Vallès, Congost, La Garriga, Corró d’Amunt, Granollers, Sant Quirze Safaja, Sant Feliu de Codines, Bigues i Riells, Sta. Eulàlia de Ronçana, Montornès del Vallès, Caldes de Montbui, La Llagosta, Can Canyameres, Castellar del Vallès, Sant Llorenç Savall, Sant Celoni, Sta. Mª de Palautordera, Vilalba Sasserra, Vallgorguina, Gualba, Campins, Pertegàs, Can Ram, Montseny, Costa de Montseny i Comes durante el período 2027/2031. PublicadaPublicada: 2026-06-12
- L’objecte específic d’aquest projecte és el disseny, descripció i valoració de les obres necessàries per al “Sanejament i depuració dels nuclis de Boscos de Montnegre, Can Coll i Can Batlle”, al TM de Sant Celoni. AdjudicadaPublicada: 2026-06-08
- Contractació dels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la direcció d’obra i coordinació de seguretat i salut de l’execució de la “REMODELACIÓ DEL SOBREEIXIDOR D'AIGÜES PLUVIALS A L'EDAR LA GARRIGA”, al terme municipal de la Garriga. Contractació basada en l'Acord Marc pera la contractació dels serveis de direcció d’obres i treballs addicionals en obres de sanejament i obres associades als sistemes de sanejamentgestionats pel Consorci Besòs Tordera (Exp.: 2024/1513). AdjudicadaPublicada: 2026-06-02
- Contractació dels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la redacció del projecte: “millores col·lector del sistema de sanejament de Santa Maria de Palautordera", als termes municipals de Santa Maria de Palautordera i Sant Esteve de Palautordera. AdjudicadaPublicada: 2026-05-26
- Contractació dels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la redacció del projecte constructiu amb títol: “estació regeneradora d'aigua de l'EDAR La Garriga”, al terme municipal de la Garriga. AdjudicadaPublicada: 2026-05-07
- L’objecte del contracte inclou l’execució de les obres incloses en el projecte constructiu amb títol: “Remodelació EBAP Tres Creus", al terme municipal de Montornès del Vallès. ResueltaPublicada: 2026-04-30
- L’objecte del contracte és l’execució del conjunt d’obres necessàries per a la remodelació i millora del sobreeixidor d’aigües pluvials i de les infraestructures associades a l’entrada de l’EDAR La Garriga, amb la finalitat de millorar el funcionament hidràulic en episodis de pluja, reduir l’abocament de sòlids al medi receptor i deixar prevista la connexió i derivació de cabals cap a la futura prolongació del col·lector en alta GR-01, possibilitant el by-pass total o parcial cap a l’EDAR Granollers. ResueltaPublicada: 2026-04-08
- Contractació dels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la direcció d’obra i coordinació de seguretat i salut de les obres incloses en el projecte constructiu amb títol: “renovació del col·lector de la rambla de Pompeu Fabra (calçada números senars) entre els carrers Ramon Casas i Sol, al terme municipal de Mollet del Vallès. Modificat núm.01 ResueltaPublicada: 2026-04-02