L’actuació de les obres de “Millora de la mobilitat vial a Sossís” consistents en transformar l’espai actual en un carrer urbanitzat, amb una plataforma definida i acabats propis d’un espai públic consolidat. Les actuacions a dur a terme seran les : -Moviment de terres: treballs previs d’enderrocs i moviments de terres necessaris per a permetre la implantació de les noves actuacions. - Construcció de trams de mur de formigó armat, incloent la preparació de base amb capa de neteja , el muntatge d’armadures i l’encofrat necessari. Es preveu el rebliment amb graves drenants per garantir l’evacuació d’aigües i reduir empentes hidrostàtiques. - Pavimentació:Les obres de pavimentació es basen en la regularització de la plataforma amb bases de tot-u artificial, i la posterior execució dels acabats segons els àmbits d’actuació. Es preveu la formació de paviments de pedra en trams concrets, la pavimentació de formigó en zones de pas i , puntualment la formació de vorera enjardinada transitable amb aportació de terra vegetal i sembra de gespa. Igualment s’inclouen treballs de rejuntat i reparació localitzada de paviment de pedra existent en l’àmbit del pujador. - Barreres.Col·locació de baranes metàl·liques als punts definits , així com la formació puntual de cèrcols de formigó armat de remat i protecció en trams on calgui reforçar el perímetre i donar continuïtat la solució de contenció. - Enllumenat públic.Adaptació i reposició de trams d’enllumenat públic afectats. Inclou els treballs d’obra civil per a la formació de rases, col·locació de canalitzacions soterrades, disposició de banda de senyalització, i el pas del cablejat elèctric corresponent, així com la connexió amb la instal·lació existent i la posada a terra. . Formació de punts de registre amb pericons i tapes, les conversions aeri-soterrat i viceversa, la retirada de pal existent amb els elements necessaris per deixar el servei en funcionament. Finalment es preveu la reposició del paviment afectat amb l
Expediente 12/2026 · Entitat Municipal Descentralitzada de Sossís
Licitación pública de obras convocada por Entitat Municipal Descentralitzada de Sossís (Lleida). Con valor estimado de 117.417 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-31. Expediente 12/2026.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 12/2026
- Estado
- Publicada
- Órgano de contratación
- Entitat Municipal Descentralitzada de Sossís
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2026-08-10
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-31
Códigos CPV
- 45230000Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, de autopistas, carreteras, aeródromos y vías férreas; trabajos de explanación
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-08-10 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos