El Vínculo El Vínculo.
Adjudicada

En la xarxa d'abastament d'aigua potable del municipi hi ha dos trams en què cal actuar-hi. Concretament es tracta del tram del passeig de Sant Joan comprès entre l’avinguda de roma i la carretera d’Olot, on hi ha una canonada de fibrociment de 290 metres de longitud de 80 mm de diàmetre; i del tram del carrer Vilamirosa comprès entre el carrer Girona i l’avinguda de Roma, on hi ha una canonada de fibrociment de 125 metres lineals de 80 mm de diàmetre. En aquests àmbits es proposa substituir les canonades obsoletes de fibrociment per canonades de fosa dúctil, amb la substitució de les corresponents vàlvules de seccionament i de descàrrega, amb la reposició de totes les escomeses afectades. Les obres a executar es detallen en el projecte tècnic d’obra municipal ordinària titulat “RENOVACIÓ DE LA XARXA D’AIGUA POTABLE AL CARRER VILAMIROSA I AL PASSEIG DE SANT JOAN”.

Expediente 155628A · Ajuntament de Manlleu - Junta Govern Local

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Manlleu - Junta Govern Local (Cataluña). Con valor estimado de 274.388 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-05-26. Expediente 155628A.

Importes y cifras

274.388 €
Valor estimado
2
Lotes

Datos del expediente

Expediente
155628A
Estado
Adjudicada
Órgano de contratación
Ajuntament de Manlleu - Junta Govern Local
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
45 días
Lugar de ejecución
Cataluña

Fechas clave

Publicación
2025-05-06
Fin de presentación de ofertas
2025-05-26

Códigos CPV

Lotes (2)

LoteObjetoPresupuestoCPV
1 Renovació de la xarxa d'abastament d'aigua potable al passeig de Sant Joan
2 Renovació de la xarxa d'abastament d'aigua potable al carrer Vilamirosa

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCELONA, S.A.U. · Lote 1 Adjudicado 191.301 €
SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCELONA, S.A.U. · Lote 2 Adjudicado 75.627 €

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-05-06
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-07-17
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-07-17

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Manlleu - Junta Govern Local

Ver el órgano →