El Vínculo El Vínculo.
Adjudicada

En aquest espai on conflueixen els dos rius hi ha delimitats dos itineraris ambientals, un al marge dret i un al marge esquerra de l’aiguabarreig Siurana-Ebre. En aquests itineraris cal realitzar diferents actuacions per a millorar la informació i coneixement de l’espai i també la seguretat dels visitants. Es planteja la millora i renovació d’infraestructures existents (tanques de fusta, observatori habilitat a l’antic niu de metralladores) i la instal·lació de noves infraestructures per a millorar la seguretat i la informació dels visitants (tanques de fusta per delimitar espais i evitar caigudes, cartells divulgatius i informatius de regulació d’usos.) A nivell de millora dels serveis ecosistèmics es proposa afavorir la biodiversitat mitjançant la construcció de refugis artificials, per a compensar la pèrdua d’hàbitat originada per la regressió del bosc ripari.

Expediente 199/2026 · Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Licitación pública de obras convocada por Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE) (Tarragona). Con valor estimado de 39.995 € y presupuesto de 48.394 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-05-18. Expediente 199/2026.

Importes y cifras

39.995 €
Valor estimado
48.394 €
Presupuesto (con IVA)

Datos del expediente

Expediente
199/2026
Estado
Adjudicada
Órgano de contratación
Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Contrato Menor
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Tarragona

Fechas clave

Publicación
2026-05-11
Fin de presentación de ofertas
2026-05-18

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
Grup de Natura Freixe Adjudicado 36.995 € 2026-05-25

Ubicación geográfica

Otras licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Ver el órgano →