Els treballs previstos consisteixen en: Obres de manteniment i conservació per la MILLORA I AMPLIACIÓ DE L’ENLLUMENAT PÚBLIC EXISTENT CANVIANT A LLUMINARIES AMB TECNOLOGIA LED AL NUCLI D’ESPINALBET. La superfície total afectada per millorar enllumenat de carrers és de 1300 metres lineals. Es prendran les mesures mínimes i necessàries de seguretat i salut durant l’execució de les obres per part de l’empresa contractada, incloses en el pressupost. Castellar del Riu és un municipi rural de la comarca del Berguedà, format per cases aïllades al voltant dels carrers i camins principals amb dos sectors de població, que són: Espinalbet i Llinars. Aquestes obres es portaran a terme al nucli d’Espinalbet , als carrer Maria àngels Esteban , Carrer Camí Cal Perer Sastre , Camí de l’església i camí de Corbera. Es tracta d’unes actuacions necessàries als carrer Maria àngels Esteban ,camí de Cal Pere Sastre, i camí de Corbera del nucli d’Espinalbet en el municipi de Castellar del Riu . L’emplaçament es troba al Plànol 00. Els objectius socials i locals de la instal·lació d’enllumenat públic i que des de l’Ajuntament es volen potenciar son els següent: 1. Reducció de la gravetat i del nombre d’accidents. 2. Increment de la seguretat de persones i de bens. 3. Augment de la comoditat dels vianants i els conductors. 4. Aprofitament de les infraestructures urbanes. 5. Millora de l’ambient. 6. Increment de l’activitat comercial i turística. 7. Reducció de costos del servei, tant de manteniment com de consum energètic. 8. Reducció d’emissions de CO2 a l’atmosfera. L’actuació s’emmarca en l’annex 2 del DECRET 169/2019, de 23 de juliol, pel qual s’aproven les bases reguladores i d’execució del Pla únic d’obres i serveis de Catalunya per al període 2020-2024, i concretament els punts: 3.1. b) Actuacions de millora d’equipaments i infraestructures municipals que formin part d’una estratègia de desenvolupament territorial, en aquest cas del Berguedà. 3.1. c) Actuacions de millora i gestió efi
Expediente 224/2024 · Ajuntament de Castellar del Riu
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Castellar del Riu (Cataluña). Con valor estimado de 79.990 €. Procedimiento otros. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-08-23. Expediente 224/2024.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 224/2024
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Castellar del Riu
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Otros
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 1 meses
- Lugar de ejecución
- Cataluña
Fechas clave
- Publicación
- 2024-08-12
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-08-23
Códigos CPV
- 50232100Servicios de mantenimiento de alumbrado público de calles
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2024-08-12 |
Ubicación geográfica
- Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Castellar del Riu
Ver el órgano →Preguntas frecuentes
- ¿Quién convoca esta licitación?
- La convoca Ajuntament de Castellar del Riu.
- ¿Cuál es el presupuesto de esta licitación?
- Según los pliegos, el valor estimado del contrato es de 79.990 €.
- ¿Cuándo finaliza el plazo de presentación de ofertas?
- El plazo de presentación de ofertas finaliza el 2024-08-23. Consulta los pliegos para confirmar la fecha y hora límite exactas.
- ¿Qué tipo de contrato es?
- Es un contrato de obras, tramitado por procedimiento otros.
- ¿Dónde se ejecuta el contrato?
- El lugar de ejecución es Cataluña.
- ¿Cómo presentar una oferta a esta licitación?
- Los pliegos (PCAP y PPT) y el resto de documentación están disponibles en el perfil del contratante del órgano y en la Plataforma de Contratación del Sector Público (PLACSP). En ellos se detallan los requisitos de solvencia y el procedimiento para la presentación de ofertas.
¿Cómo me puedo enterar de licitaciones similares cuando salgan?
Crea una cuenta en el-vinculo.com y te ofrecemos un mes gratuito y la creación de los filtros de tu empresa —tipo de contrato, códigos CPV, importe y territorio— para que seas el primero en enterarte cuando salgan nuevas licitaciones como esta de obras en Cataluña. Te avisamos por email en cuanto se publica una que encaja con tu perfil, con todo el plazo por delante para preparar la oferta.
Explora más licitaciones
Analiza esta licitación con búsqueda semántica, lectura de pliegos con IA y alertas por email en El Vínculo.