El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

El Reglament (UE) 2016/679, del Parlament Europeu i del Consell, de 27 d’abril de 2016, relatiu a la protecció de les persones físiques en allò que respecta al tractament de dades personals i a la lliure circulació d’aquestes dades i pel qual es deroga la Directiva 95/46/CE (en endavant RGPD), d’aplicació a partir del 25 de maig de 2018, estableix, al seu article 37.1.a), l’obligatorietat de designar un delegat/ada de protecció de dades (en endavant DPD) per a diverses autoritats i organismes, tenint en compte la seva estructura organitzativa. Tanmateix, l’art. 34 de la Llei Orgànica 3/2018, de 5 de desembre, de protecció de dades personals i garanties dels drets digitals (en endavant LOPDGDD) estableix que els responsables i encarregats del tractament han de designar un delegat de protecció de dades en els supòsits que preveu l’article 37.1 del RGPD i, en tot cas, quan es tracti de les entitats a les que es refereix l’esmentat precepte. El DPD té, entre d’altres, les funcions següents d’acord amb l’art. 39 RGPD: - Informar i assessorar al responsable o a l’encarregat del tractament i als treballadors que s’ocupen del tractament sobre les obligacions que imposa el reglament i altres disposicions de protecció de dades. - Supervisar el compliment del disposat a la normativa de protecció de dades i de les polítiques del responsable o encarregat del tractament en la matèria, inclosa l’assignació de responsabilitats, la conscienciació i formació del personal que participa en les operacions del tractament i les auditories corresponents. - Assessorar i realitzar l’avaluació d’impacte relativa a la protecció de dades i supervisar la seva aplicació. - Cooperar amb l’autoritat de control i comunicar les incidències que hi puguin haver. - Actuar com a punt de contacte de l’autoritat de control per a qüestions relatives al tractament.

Expediente 902/2025 · Ajuntament de Salou

Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Salou (Tarragona). Con valor estimado de 31.200 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-05-08. Expediente 902/2025.

Importes y cifras

31.200 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
902/2025
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Ajuntament de Salou
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
3 años
Lugar de ejecución
Tarragona

Fechas clave

Publicación
2025-04-23
Fin de presentación de ofertas
2025-05-08

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
APDTIC PROFESIONALES, S.L. Formalizado 9.360 € 2025-07-29

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-04-23
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-07-15
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-07-30

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Salou

Ver el órgano →