El Vínculo El Vínculo.
Publicada

El Ple del Consell Comarcal de l’Alta Ribagorça, en sessió 227 04 2025 10 18 12 2025 ORDINARI, celebrada el dia 18 de desembre de 2025, va aprovar el Projecte executiu per a la construcció d’un obrador compartit comarcal de l’Alta Ribagorça, redactat per Joan Font i Turrats, enginyer tècnic agrícola, col·legiat núm. 1911, per compte de Aspecte Enginyeria SL, així com dur a terme el procés de contractació de les obres. El projecte es desenvoluparà al municipi de Vilaller, a l’immoble patrimonial finca registral núm. 2589, referència cadastral 204590200CH10C0001HH, cedit per l’Ajuntament de Vilaller al Consell Comarcal per un termini de trenta anys. El pressupost del projecte és de 177.190,91 euros de base, 37.210,09 euros d’IVA al 21%, i 214.401,00 euros total, amb una durada prevista de 4 mesos (setze setmanes) a comptar des de la data de l’acta de replanteig. Atès que cal procedir a desenvolupar la licitació de les obres, porta per objecte aquesta resolució iniciar el procés de contractació, aprovar els plecs i desenvolupar-lo establint el termini per a la presentació de proposicions, que s’indicarà a l’anunci de licitació i al Perfil del Contractant.

Expediente OBRADOR - Exp. PLN 04 2025 – 8è – 38/2025 [3] Subv · Consell Comarcal de l'Alta Ribagorça

Licitación pública de obras convocada por Consell Comarcal de l'Alta Ribagorça (Lleida). Con valor estimado de 214.401 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-03-10. Expediente OBRADOR - Exp. PLN 04 2025 – 8è – 38/2025 [3] Subv.

Importes y cifras

214.401 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
OBRADOR - Exp. PLN 04 2025 – 8è – 38/2025 [3] Subv
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Consell Comarcal de l'Alta Ribagorça
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
4 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2026-02-16
Fin de presentación de ofertas
2026-03-10

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2026-02-16

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Consell Comarcal de l'Alta Ribagorça

Ver el órgano →