Durant els darrers anys s’han produït diverses incidències i caigudes de vianants en diferents punts de les voreres afectades, algunes de les quals han comportat reclamacions patrimonials contra l’Ajuntament derivades de l’estat deficient de la via pública. Igualment, la presència d’herbes i zones sense urbanitzar adequadament genera problemes de salubritat i manteniment urbà. Per aquest motiu, es considera necessari executar actuacions consistents, entre d’altres, en: la retirada d’arbres, soques i arrels que impedeixen el pas o malmeten les voreres, el reompliment d’escocells, la demolició i regularització de bases de formigó deteriorades, la reposició i reconstrucció de paviments i voreres, l’execució de trams de vorera pendents d’acabar, la col·locació de panots i vorades, i la millora general de l’accessibilitat i de les condicions de seguretat de l’espai públic. El projecte preveu intervenir aproximadament sobre una superfície total de 4.097,00 m² de voreres.
Expediente 763/2026 · Ajuntament de Banyeres del Penedès
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Banyeres del Penedès (Tarragona). Con valor estimado de 289.461 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-07-10. Expediente 763/2026.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 763/2026
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Banyeres del Penedès
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 9 meses
- Lugar de ejecución
- Tarragona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-06-16
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-07-10
Códigos CPV
- 45233140Obras viales
- 45233252Trabajos de pavimentación de calles
- 45233340Trabajos de cimentación de aceras
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-06-16 |
Ubicación geográfica
- Tarragona, Tarragona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Banyeres del Penedès
Ver el órgano →- El contracte té per objecte la prestació del servei de càtering al menjador de l’escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès. L’escola bressol escolaritza alumnes d’educació infantil de primer cicle de 0 a 3 anys.
El període de prestació del servei per cada curs escolar serà de setembre a juliol, coincidint amb el calendari escolar. En aquest sentit, queden exclosos dels serveis els dies de lliure disposició, els dies d’adaptació a l’inici del curs, els dies de vacances, festius, festes locals, així com qualsevol altre dia que no hi hagi activitat en les escoles bressol, circumstància que es comunicarà a l’adjudicatari del servei amb antelació suficient. EvaluaciónPublicada: 2026-07-27
- L'objecte del contracte consisteix en la prestació del servei de Delegat de Protecció de Dades (DPD) de l'Ajuntament de Banyeres del Penedès i del seu organisme autònom Fundació Josep Cañas.
L'adjudicatari assumirà les funcions pròpies del Delegat de Protecció de Dades previstes als articles 37, 38 i 39 del RGPD i desenvoluparà, com a mínim, les actuacions descrites en la clàusula 2a del PCAP. EvaluaciónPublicada: 2026-07-27
- Lot 1 - Servei d’assegurances de Vida – OCCIDENT GCO (abans Seguros Catalana Occidente) AdjudicadaPublicada: 2026-07-15
- L'objecte del present contracte és l'execució de les obres d'adequació de la zona verda del nucli de Saifores, al terme municipal de Banyeres del Penedès, amb la finalitat de transformar-la en un espai públic funcional, accessible i de qualitat, destinat a l'ús col·lectiu i orientat a la millora del benestar i la qualitat de vida de la ciutadania.
Les actuacions previstes tenen per objecte la consolidació de l'actual espai lliure com a parc públic, mitjançant la realització dels treballs necessaris d'urbanització i adequació de l'espai, incloent-hi els treballs previs i moviments de terres, l'execució de paviments i itineraris accessibles, la col·locació de mobiliari urbà i d'elements de joc infantil i esportiu, així com les actuacions de jardineria i plantació d'arbrat. EvaluaciónPublicada: 2026-07-09
- La xarxa municipal d'abastament és una infraestructura bàsica per garantir el subministrament d'aigua potable a la població en condicions de continuïtat, qualitat i seguretat. Per aquest motiu es considera necessari executar les actuacions previstes al projecte, consistents principalment en:
• Substitució de 2.509,30 metres de xarxa de distribució mitjançant canonada de PEAD Ø110 mm.
• Substitució de 508 metres de la canonada principal procedent del dipòsit municipal amb PEAD Ø200 mm.
• Renovació d’escomeses domiciliàries i de les seves connexions a xarxa principal.
• Instal·lació de noves vàlvules de seccionament, ventoses, boques de reg i punts de descàrrega.
• Execució de les rases, reposició dels paviments i restitució dels serveis afectats.
• Manteniment del subministrament durant tota l'execució de les obres. EvaluaciónPublicada: 2026-07-09
- L'objecte del contracte és l'adequació del paviment exterior de la piscina municipal d'estiu de Banyeres del Penedès, amb la finalitat de garantir la seguretat, l'accessibilitat i la funcionalitat de l'equipament, mitjançant la renovació del paviment deteriorat i la millora de les condicions d'ús i salubritat dels espais exteriors que envolten les làmines d'aigua. EvaluaciónPublicada: 2026-07-09
- Pavimentació de la zona intermèdia situada entre el supermercat i la cooperativa de Banyeres del Penedès. EvaluaciónPublicada: 2026-07-09
- Servei de control analític de l’aigua de consum humà AdjudicadaPublicada: 2026-06-02
- Los principales objetivos del contrato son:
- Mejorar la conservación y el mantenimiento de las calles, plazas y espacios públicos del municipio, así como el estado de los edificios y equipamientos municipales.
- Ejecutar reparaciones, instalaciones y pequeñas obras de mejora que complementen los trabajos habituales que ya realiza la brigada municipal, realizando sobre todo trabajos que requieran de medios de los que no dispone la brigada.
- Realizar una gestión eficiente de los servicios de conservación y mantenimiento correctivo de la vía pública y edificios municipales, complementaria a las obras planificadas a partir de los proyectos ejecutivos de nuevas construcciones.
- Garantizar que el tiempo de respuesta es el mínimo posible en actuaciones de reparación frente a incidencias y afectaciones puntuales ocasionadas por causas naturales o accidentales, que puedan comportar un riesgo.
- Alcanzar un entorno urbano en buen estado, seguro, funcional y agradable para las personas.
– Adaptar el servicio a las necesidades municipales. EvaluaciónPublicada: 2026-05-11
- L’objecte del present contracte és el servei de vigilància, salvament i socorrisme aquàtic a la piscina municipal durant la temporada d’estiu de 2026, prorrogable a la temporada d’estiu de 2027.
Durant les temporades d’estiu 2026 i 2027, l’Ajuntament de Banyeres oferirà el servei de piscina municipal.
Aquest servei està subjecte a normativa legal que regula l’existència i les condicions del servei de salvament i socorrisme aquàtic.
L’objecte i contingut del contracte resulta idoni per tal de satisfer les necessitats a cobrir en l’àmbit del servei de vigilància, salvament i socorrisme aquàtic a la piscina municipal durant la temporada d’estiu. AdjudicadaPublicada: 2026-05-06