Contratación específica del suministro de gases de laboratorio, mezclas de gases, líquidos criogénicos, mantenimiento de instalaciones y servicio de telemetría para los laboratorios de investigación de la Fundación Instituto de Investigación en Energía de Cataluña, mediante el Sistema Dinámico de Adquisición para el suministro de material de laboratorio (CSUC-2023/02) del CSUC.
Expediente Exp. 26-0620 · Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC)
Licitación pública de suministros convocada por Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC) (Barcelona). Con valor estimado de 584.004 €. Procedimiento restringido. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-05-14. Expediente Exp. 26-0620.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- Exp. 26-0620
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC)
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Restringido
- Sistema de contratación
- Contrato basado en un Sistema Dinámico de Adquisición
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 1 años
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-04-29
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-05-14
Códigos CPV
- 24000000Productos químicos
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| S.E. CARBUROS METALICOS, S.A. | Formalizado | 182.501 € | 2026-06-23 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-04-29 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-05-28 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-06-25 |
| DOUE | Anuncio de Formalización | 2026-06-25 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC)
Ver el órgano →- Execució de les obres d’instal·lació geotèrmica funcional i una xarxa 5G, inclosa dins la Planta Pilot 4: Edificis sostenibles i descarbonització industrial de la Plataforma d’Experimentació per a l’Impuls a la Transició Energètica (PRIMA), al municipi de Gurb, promoguda per a la Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC) EvaluaciónPublicada: 2026-07-10
- Servei de manteniment preventiu i correctiu d’un Difractòmetre de Raigs X marca Bruker model D8 Advance propietat de la Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC) ResueltaPublicada: 2026-05-26
- Servei de manteniment preventiu dels equips crítics del laboratori SEILAB del grup Climate Neutral and Resilient Buildings and Communities (REACT) a la seu de Tarragona de la Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC). ResueltaPublicada: 2026-04-17
- Contractació conjunta dels serveis d’arquitectura i enginyeria necessaris per a la redacció dels projectes tècnics i la posterior direcció facultativa de les obres d’implantació dels usos de l’IREC, l’IBEC i la UPC a l’interior de l’Edifici D del Campus Diagonal-Besòs. AdjudicadaPublicada: 2026-03-26
- Servei de Manteniment preventiu d'un microscopi electrònic Zeiss AURIGA 40 de la Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC) ResueltaPublicada: 2026-02-09
- Serveis de prevenció de riscos laborals aliens per la Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC) ResueltaPublicada: 2026-01-27
- Execució de les obres de construcció de la de la nau industrial i els espais exteriors de la plataforma d’experimentació per a l’impuls a la transició energètica (PRIMA) EvaluaciónPublicada: 2025-12-29
- Subministrament, ubicació, instal·lació i posada en marxa d’un equip de difracció de Raigs X ResueltaPublicada: 2025-12-23
- Obres de construcció de la nau industrial i els espais exteriors de la plataforma d'experimentació per a l'impuls a la transició energètica (PRIMA) ResueltaPublicada: 2025-05-12
- Obres d'execució del projecte del trasllat del laboratori Energy Smartlab de la Fundació Institut de Recerca en Energia de Catalunya (IREC) de l'actual seu de Sant Adrià del Besòs, a la nova seu situada a l'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial (ETSEIB) de la Universitat Politècnica de Catalunya (UPC), de Barcelona; així com de la corresponent obra civil de l'adequació del nou espai. AdjudicadaPublicada: 2025-02-26