Aprovar l’adhesió de l'Ajuntament de Benifallet a la primera pròrroga de l’Acord marc de subministrament d’equips d’impressió i de multifunció en les modalitats de compra i arrendament, amb destinació a les entitats locals de Catalunya (exp. núm. 2023.05).
Expediente 430252002-2026-0000643 · Ajuntament Benifallet
Licitación pública de suministros convocada por Ajuntament Benifallet (Tarragona). Con valor estimado de 3.388 €. Procedimiento abierto. Expediente 430252002-2026-0000643.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 430252002-2026-0000643
- Estado
- Adjudicada
- Órgano de contratación
- Ajuntament Benifallet
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- Establecimiento del Acuerdo Marco
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Tarragona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-08-18
Códigos CPV
- 30122200Equipos de impresión offset digital
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| SOLITIUM CONTROL GROUP, SA | Adjudicado | 3.388 € | 2026-08-17 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-08-18 |
Ubicación geográfica
- Tarragona, Tarragona, Cataluña
Otras licitaciones de Ajuntament Benifallet
Ver el órgano →- Obres del talús zona Esportiva Municipal. atès que la necessitat d’aquesta intervenció neix com a conseqüència de l’episodi de pluges del temporal DANA ALICE que va causar un despreniment de part del mur que sustenta en camp de futbol municipal deixant alhora afectat el camí municipal que hi ha just a sota. PublicadaPublicada: 2026-08-28
- Disposar l’adhesió de l’Ajuntament de Benifallet, al contracte 2023.04 de l’Acord marc de subministrament d’energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2023.04), a partir de 01 de març de 2026 i per un any de vigència, prorrogable
per períodes de 12 mesos sempre i quan estigui vigent l’acord marc AdjudicadaPublicada: 2026-06-09
- Acord d'adhesió de l'Ajuntament de Benifallet, a l'Acord Marc de subministrament de parcs infantils i mobiliari per a espais públics amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2022.05) AdjudicadaPublicada: 2026-06-09
- Del 29.10.2024 al 04.11.2024 la DANA va afectar el terme municipal de Benifallet.
El dia 13.12.2024 es va tenir evidència que la DANA havia causat danys a diversos camins municipals que l’ajuntament té la necessitat d’arreglar per a garantir el seu correcte funcionament atès que donen accés al nucli de població i/o a habitatges on hi consta gent empadronada. ResueltaPublicada: 2026-04-27
- Contractació del servei de guies i informadors turístics per a l’Oficina de Turisme i el calendari anual de visites guiades de les Coves Meravelles i el Llagut de Benifallet. ResueltaPublicada: 2025-12-31
- Obres de millora en l'entorn del Passeig del Riu, en el seu tram interurbà. ResueltaPublicada: 2025-12-03
- L’actuació proposada consisteix per una banda en eliminar tot l’arbrat, arbustos i restes vegetals del talús amb estabilització d’aquest mitjançant la disposició de malla metàl·lica que serveixi d’entibació i sobretot de contenció, davant el possible despreniment i/o caiguda de pedres com a conseqüència de l’erosió. Els danys els va produir l’episodi de pluges ocorregut entre els dies 28 d’octubre i el 4 de novembre de 2024. Amb posterioritat als fenòmens meteorològics esmentats, s’ha detectat un evident empitjorament de l’estat de conservació del talús afectant el pati de l’escola i la resta d’instal·lacions esportives del municipi. Hi ha una evident causa efecte entre els danys detectats i l’episodi de pluges esmentat, en concret el del dia 31.10.2024. AdjudicadaPublicada: 2025-10-16
- L’objecte del contracte és el subministrament d'un vehicle, tipus furgoneta elèctrica, per a l'Ajuntament de Benifallet, destinat a Serveis Interns | Brigada Municipal. AdjudicadaPublicada: 2025-07-31
- Consistent en les obres que consten en la Fase 1 i Fase 2 que figuren en el projecte de ‘REHABILITACIÓ DE L’ANTIC CONVENT DE BENIFALLET’, i que té com a actuació el programa, funcionament i el disseny de destinar-ho com alberg juvenil en base al compliment del DECRET 16/2022, d'1 de febrer, d'instal·lacions juvenils i de modificació del Reglament de campaments juvenils, aprovat pel Decret 203/2013, de 30 de juliol, publicat al DOGC núm. 8598, 03/02/2022. ResueltaPublicada: 2025-06-05
- • Subministrament i instal·lació de bombes de calor geotèrmiques i elements auxiliars per a satisfer les necessitats tècniques del Centre Polivalent.
• Subministrament i instal·lació d’una Unitat de Tractament (UTA) amb recuperador de calor sistema freecooling/freeheating i xarxade distribució de l’aire tractat i climatitzat per a satisfer les necessitats tèrmiques de la sala principal del Centre Polivalent de Benifallet.
L’objecte del contracte és centra en el subministrament i execució de la instal·lació de climatització descrita, sense tenir en compte la Construcció del Dipol ni els elementsauxiliars per a la captació, subministrament i retorn de l’aigua subterrània, necessàriaper al funcionament de les bombes de calor geotèrmiques, ja que aquest apartat i la seva legalització s’està duent a terme de manera prèvia atesa la seva importància per la viabilitat del projecte. ResueltaPublicada: 2025-05-09