«Ψηφιακός Μετασχηματισμός Μητρώου Τουριστικών Επιχειρήσεων (“mydigitaltourism.gr”)»
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 16 December 2024
- Submission deadline
- 17 January 2025, 13:00
- Estimated value
- €13,142,880
- Place of performance
- Αθήνα, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00769213-2024
- Reference
- fb4a20ef-7f3b-48ce-ba9b-c51def297d6a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72262000Servicios de desarrollo de software
- 71241000Estudio de viabilidad, servicios de asesoramiento, análisis
- 80533100Servicios de formación informática
- 72224000Servicios de consultoría en gestión de proyectos
- 71356300Servicios de apoyo técnico
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 79999100Servicios de escaneado
Description
Το έργο αφορά στη δημιουργία της πλατφόρμας «mydigitaltourism», τη διαλειτουργικότητα με δημόσια μητρώα και συστήματα, καθώς και τη σύνδεση με άλλα υπο-δημιουργία μητρώα και εφαρμογές του Υπουργείου Τουρισμού και άντληση στοιχείων από αυτά και την ψηφιοποίηση αρχείων. Ο τουριστικός τομέας συνεισφέρει με πάνω από το 30% του ΑΕΠ στην οικονομική δραστηριότητα και παράλληλα απασχολεί το 25% του εργατικού δυναμικού της Ελλάδας, αποτελώντας το βασικό μοχλό ανάπτυξης της χώρας. Αναπτυσσόμενος με τριπλάσιο ρυθμό από τους υπόλοιπους τομείς, συμπαρασύρει στην ανάπτυξη τους κλάδους των κατασκευών, των μεταφορών, των υπηρεσιών και του λιανεμπορίου, ενώ παράλληλα παρουσιάζει ιδιαίτερο επενδυτικό ενδιαφέρον. Οι τεχνολογικές εξελίξεις στον χώρο του τουρισμού, σε συνδυασμό με τις αυξανόμενες απαιτήσεις των τουριστών για προσωποποιημένες, ελκυστικές και ποιοτικές εμπειρίες και υπηρεσίες, επιβάλλουν την εντατικοποίηση των προσπαθειών για την αφομοίωση των νέων ψηφιακών τεχνολογιών. Για τη διοικητική εξυπηρέτηση αλλά και τη διασφάλιση του υγιούς ανταγωνισμού στον τομέα του τουρισμού προβλέπεται η δημιουργία ηλεκτρονικής πλατφόρμας ελέγχου της λειτουργίας του συνόλου των τουριστικών επιχειρήσεων …
Award criteria
- Quality — ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ & ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ
- Quality — ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ
- Quality — ΠΡΟΣΦΕΡΟΜΕΝΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ
- Quality — ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ / ΔΙΟΙΚΗΣΗ & ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΡΓΟΥ
- Price — Πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά είναι εκείνη που παρουσιάζει το μεγαλύτερο Λi ο οποίος υπολογίζεται με βάση τον παρακάτω τύπο: Λi = 80 * ( Βi / Βmax ) + 20 * (Kmin/Ki)
Official publications
- TED · 00769213-2024 · 16 December 2024
- OJS · 244/2024 · 16 December 2024
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»