Προμήθειες με αντικείμενα πληροφορικής για το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. (Προμήθεια λογισμικού αντιγράφων ασφαλείας για την κεντρική υποδομή, Προμήθεια ανανέωσης και αναβάθμισης των αδειών λογισμικού προστασίας από ιούς (antivirus, με κεντρική διαχείριση) - προμήθεια επιπλέον αδειών αυθεντικοποίησης δύο παραγόντων, Προμήθεια συσκευής λήψης μαγνητικών αντιγράφων ασφαλείας (Tape Backup) για την κεντρική υποδομή)
Buyer: Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού
- Published
- 24 September 2025
- Submission deadline
- 22 October 2025, 23:59
- Estimated value
- €181,750
- Place of performance
- Μαρούσι, EL301
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00624213-2025
- Reference
- d418b2b5-64ba-493b-a475-1448d3dd66ef
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 48710000Paquetes de software de copia de seguridad o recuperación
- 48761000Paquetes de software antivirus
- 30233120Unidades de memoria de cinta magnética
Description
Ανοικτός Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός άνω των ορίων σε ευρώ (€), με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής ανά τμήμα, για την επιλογή Αναδόχου/-ων για τη σύναψη συμβάσεων προμηθειών με αντικείμενα πληροφορικής (Προμήθεια λογισμικού αντιγράφων ασφαλείας για την κεντρική υποδομή του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., Προμήθεια ανανέωσης και αναβάθμισης των αδειών λογισμικού προστασίας από ιούς (antivirus, με κεντρική διαχείριση) που διαθέτει το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. και αγορά (προμήθεια) επιπλέον αδειών αυθεντικοποίησης δύο παραγόντων, Προμήθεια συσκευής λήψης μαγνητικών αντιγράφων ασφαλείας (Tape Backup) για την κεντρική υποδομή του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.), όπως αυτά αναφέρονται στο Παράρτημα Α΄ και σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές του Παραρτήματος Ε΄, της με αρ. πρωτ.: 116822/Β4/22-09-2025 διακήρυξης του διαγωνισμού, για τη σύναψη σύμβασης/-εων συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας 181.750,00€ πλέον (χωρίς) Φ.Π.Α. 24% ή 225.370,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Προμήθεια λογισμικού αντιγράφων ασφαλείας για την κεντρική υποδομή του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. | 48710000 Paquetes de software de copia de seguridad o recuperación | €36,000 |
| 2 | Προμήθεια ανανέωσης και αναβάθμισης των αδειών λογισμικού προστασίας από ιούς (antivirus, με κεντρική διαχείριση) που διαθέτει το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. και αγορά (προμήθεια) επιπλέον αδειών αυθεντικοποίησης δύο παραγόντων | 48761000 Paquetes de software antivirus | €120,750 |
| 3 | Προμήθεια συσκευής λήψης μαγνητικών αντιγράφων ασφαλείας (Tape Backup) για την κεντρική υποδομή του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. | 30233120 Unidades de memoria de cinta magnética | €25,000 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο για την κατακύρωση του διαγωνισμού - ανάθεση της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή), ανά τμήμα του διαγωνισμού.
- Price — Κριτήριο για την κατακύρωση του διαγωνισμού ανάθεση της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή), ανά τμήμα του διαγωνισμού.
- Price — Κριτήριο για την κατακύρωση του διαγωνισμού ανάθεση της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή), ανά τμήμα του διαγωνισμού.
Official publications
- TED · 00624213-2025 · 24 September 2025
- OJS · 183/2025 · 24 September 2025
Other tenders from Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού
- Προμήθεια νέων συσκευών για την υλοποίηση του τείχους προστασίας (firewall) της εξωτερικής ασφάλειας για το Σύστημα Ασφαλούς Μετάδοσης…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Παροχή υπηρεσιών ταχυμεταφορών εγγράφων και δεμάτων (γραπτών και λοιπών εγγράφων και υλικών), για τις ανάγκες των Πανελλαδικών Εξετάσεων…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Προμήθεια νέων συσκευών για την υλοποίηση του τείχους προστασίας (firewall) της εξωτερικής ασφάλειας για το Σύστημα Ασφαλούς Μετάδοσης…
- Παροχή υπηρεσιών με αντικείμενα πληροφορικής (Επέκταση εγγύησης υποδομής ιδιωτικού νέφους του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., Ανανέωση αδειών λειτουργίας της…
- Προμήθεια νέων συσκευών για την υλοποίηση του τείχους προστασίας (firewall) της εξωτερικής ασφάλειας για το Σύστημα Ασφαλούς Μετάδοσης…
- Προμήθειες με αντικείμενα πληροφορικής για το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. (Προμήθεια λογισμικού αντιγράφων ασφαλείας για την κεντρική υποδομή, Προμήθεια…