Παροχή υπηρεσιών ταχυμεταφορών εγγράφων και δεμάτων (γραπτών και λοιπών εγγράφων και υλικών), για τις ανάγκες των Πανελλαδικών Εξετάσεων σχολικών ετών 2024-2025, 2025-2026 και προαιρετικά 2026-2027
Buyer: Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού
- Published
- 27 May 2025
- Estimated value
- €490,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00341047-2025
- Reference
- 3272411d-a477-41a0-bf64-987672a0df7e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 64100000Servicios postales y de correo rápido
Description
Ανοικτός Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός άνω των ορίων με προσυμβατικό έλεγχο σε ευρώ (€), με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής, για την επιλογή Αναδόχου, για την παροχή υπηρεσιών ταχυμεταφορών εγγράφων και δεμάτων (γραπτών και λοιπών εγγράφων και υλικών), για τις ανάγκες των Πανελλαδικών Εξετάσεων σχολικών ετών 2024-2025 (έτους 2025), 2025-2026 (έτους 2026) και προαιρετικά 2026-2027 (έτους 2027), όπως αναφέρεται στο Παράρτημα Α΄ και σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές του Παραρτήματος Ε΄, της με αρ. πρωτ.: 24629/Β4/05-03-2025 διακήρυξης του διαγωνισμού, για τη σύναψη σύμβασης συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας, με ενσωματωμένο και το δικαίωμα προαίρεσης της Αναθέτουσας Αρχής, 735.000,00€ πλέον (χωρίς) Φ.Π.Α. 24% ή 911.400,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%.
Award criteria
- Price — Κριτήριο για την κατακύρωση του διαγωνισμού - ανάθεση της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή). Η χαμηλότερη τιμή υπολογίζεται…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (ΕΛΤΑ Α.Ε.)/ ΕΛΤΑ | €490,000 | — |
Official publications
- TED · 00341047-2025 · 27 May 2025
- OJS · 101/2025 · 27 May 2025
Other tenders from Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού
- Προμήθεια νέων συσκευών για την υλοποίηση του τείχους προστασίας (firewall) της εξωτερικής ασφάλειας για το Σύστημα Ασφαλούς Μετάδοσης…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Παροχή υπηρεσιών ταχυμεταφορών εγγράφων και δεμάτων (γραπτών και λοιπών εγγράφων και υλικών), για τις ανάγκες των Πανελλαδικών Εξετάσεων…
- Προμήθεια των απαιτούμενων εντύπων, για τις ανάγκες των εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., ετών 2025, 2026 και προαιρετικά 2027 (Πανελλαδικών…
- Προμήθεια νέων συσκευών για την υλοποίηση του τείχους προστασίας (firewall) της εξωτερικής ασφάλειας για το Σύστημα Ασφαλούς Μετάδοσης…
- Παροχή υπηρεσιών με αντικείμενα πληροφορικής (Επέκταση εγγύησης υποδομής ιδιωτικού νέφους του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., Ανανέωση αδειών λειτουργίας της…
- Προμήθεια νέων συσκευών για την υλοποίηση του τείχους προστασίας (firewall) της εξωτερικής ασφάλειας για το Σύστημα Ασφαλούς Μετάδοσης…
- Προμήθειες με αντικείμενα πληροφορικής για το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. (Προμήθεια λογισμικού αντιγράφων ασφαλείας για την κεντρική υποδομή, Προμήθεια…