«Προμήθεια υποδομής και λογισμικού και παροχή υπηρεσιών για την παρακολούθηση συναλλαγών ταμειακών μηχανών και την υποστήριξη του μηχανισμού ελέγχου», με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5222398.
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 29 August 2025
- Submission deadline
- 8 September 2025, 13:00
- Estimated value
- €3,024,194
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00565430-2025
- Reference
- 4078f18f-7189-4155-bc33-031308ab169f
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72200000Servicios de programación de software y de consultoría
- 80000000Servicios de enseñanza y formación
Description
Το παρόν έργο αναφέρεται στην αντικατάσταση του υπάρχοντος πληροφοριακού συστήματος (esend) και τη δημιουργία ολοκληρωμένου πληροφοριακού συστήματος που μέσω διαλειτουργικότητας με τα πληροφοριακά συστήματα της ΑΑΔΕ και των Φορολογικών Ηλεκτρονικών Μηχανισμών (ΦΗΜ), θα επιτρέψει την παρακολούθηση των συναλλαγών των ταμειακών μηχανών και την υποστήριξη του μηχανισμού ελέγχου. Επιπρόσθετα, θα υποστηρίζει τη διασύνδεση των ταμειακών μηχανών με τα τερματικά POS ούτως ώστε να πιστοποιείται ότι κάθε συναλλαγή POS θα καταγράφεται στην ταμειακή μηχανή και τα δεδομένα που παράγονται θα μεταδίδονται σε σχεδόν πραγματικό χρόνο στην ΑΑΔΕ. (Παρ.1.3 και Παράρτημα Ι της Διακήρυξης)
Award criteria
- Quality — 1. Κατανόηση Περιβάλλοντος και Ποιότητα Τεχνικής Λύσης
- Quality — 2. Προσφερόμενες υπηρεσίες έργου
- Quality — 3. Μεθοδολογία Οργάνωσης και Υλοποίησης Έργου και Ομάδα Έργου
- Price — Λi = 80 * ( Βi / Βmax ) + 20 * (Kmin/Ki)
Official publications
- TED · 00565430-2025 · 29 August 2025
- OJS · 165/2025 · 29 August 2025
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»