ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΙΔΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΓΓΠΠ/ΠΣ
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ /ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ/ Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ
- Published
- 29 July 2024
- Submission deadline
- 2 September 2024, 15:00
- Estimated value
- €183,960
- Place of performance
- ΑΘΗΝΑ, EL301
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00453523-2024
- Reference
- 4cae6b5f-b306-4348-8d95-5b6ab4b62826
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48761000Paquetes de software antivirus
- 32420000Equipo de red
- 31681410Materiales eléctricos
- 32531000Equipo de comunicaciones por satélite
- 38295000Equipo topográfico
- 30213000Ordenadores personales
- 35613000Vehículos aéreos no tripulados
- 72262000Servicios de desarrollo de software
Description
Hλεκτρονικός διεθνής διαγωνισμός ανοικτής διαδικασίας για την προμήθεια και παροχή υπηρεσιών ειδών πληροφορικής της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας / Πυροσβεστικού Σώματος, όπως αυτά αναφέρονται στην παράγραφο 1.3.1. της παρούσας και περιγράφονται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ΄», τα οποία αποτελούν αναπόσπαστα μέρη της Διακήρυξης, συνολικής εκτιμώμενης αξίας δύο εκατομμυρίων εικοσι τεσσάρων χιλιάδων εκατόν ενενήντα ευρώ (2.024.190,00 €) χωρίς Φ.Π.Α. και δύο εκατομμυρίων πεντακοσίων εννιά χιλιάδων εννιακοσιών ενενήντα πέντε ευρώ και εξήντα λεπτών (2.509.995,60 €) με Φ.Π.Α. συμπεριλαμβανομένων των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλης επιβάρυνσης, με Φ.Π.Α., με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή).
Lots (8)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τοίχος Προστασίας Διαδικτυακών Εφαρμογών (WAF) | 48761000 Paquetes de software antivirus | €183,960 |
| 2 | Μεταγωγείς (Switches) | 32420000 Equipo de red | €100,000 |
| 3 | Σύστημα αδιάλλειπτης παροχής ενέργειας (UPS) | 31681410 Materiales eléctricos | €30,000 |
| 4 | Προμήθεια Δορυφορικού Εξοπλισμού Επικοινωνιών | 32531000 Equipo de comunicaciones por satélite | €40,000 |
| 5 | Εξοπλισμός Φωτογραμμετρίας | 38295000 Equipo topográfico | €70,000 |
| 6 | Φορητοί Υπολογιστές | 30213000 Ordenadores personales | €153,800 |
| 7 | Προμήθεια Προσδεδεμένων ΣμηΕ | 35613000 Vehículos aéreos no tripulados | €844,430 |
| 8 | Διασύνδεση Επιχειρησιακών Εφαρμογών με τηλεφωνικά Κέντρα (CTI) | 72262000 Servicios de desarrollo de software | €602,000 |
Award criteria
- Price — Η αναθέτουσα αρχή διατηρεί το δικαίωμα να αναθέσει, συνδυάζοντας τα τμήματα και τα υποτμήματα αυτών, σε έναν προσφέροντα εφόσον πληρείται το κριτήριο ανάθεσης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο…
Official publications
- TED · 00453523-2024 · 29 July 2024
- OJS · 146/2024 · 29 July 2024
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ /ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ/ Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ
- Παροχή υπηρεσιών καθαριότητας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για…
- Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας σύμφωνα με το άρθρο 27 του Ν.4412/2016, για τη προμήθεια με αγορά των…
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΑΣΥΝΟΡΙΑΚΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ INTERREG "ΕΛΛΑΔΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2021 – 2027"
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΑΣΥΝΟΡΙΑΚΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ INTERREG "ΕΛΛΑΔΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2021 – 2027"
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΑΣΥΝΟΡΙΑΚΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ INTERREG "ΕΛΛΑΔΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2021 – 2027"
- «Αγορά μηχανών πυρόσβεσης και άλλων οχημάτων απόκρισης για το Πυροσβεστικό Σώμα» και «Αγορά οχημάτων για την ΓΓΠΠ, περιφερειακά-τοπικά…
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΑΣΥΝΟΡΙΑΚΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ INTERREG "ΕΛΛΑΔΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2021 – 2027"
- ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΦΕΔΡΙΚΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΩΝ ΠΕ.ΚΕ. και Ε.Σ.ΚΕ.ΔΙ.Κ.
- Αγορά μηχανών πυρόσβεσης και άλλων οχημάτων απόκρισης για το Πυροσβεστικό Σώμα και την Αγορά οχημάτων για την ΓΓΠΠ, περιφερειακά-τοπικά…
- «ΑΓΟΡΆ ΜΗΧΑΝΏΝ ΠΥΡΌΣΒΕΣΗΣ ΚΑΙ ΆΛΛΩΝ ΟΧΗΜΆΤΩΝ ΑΠΌΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΌ ΣΏΜΑ» ΚΑΙ «ΑΓΟΡΆ ΟΧΗΜΆΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΓΠΠ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΆ-ΤΟΠΙΚΆ…