Προμήθεια τριών (3) συσκευών διανομής κβαντικών κλειδιών και οπτικού εξοπλισμού για τις ανάγκες του δικτύου HellasQCI
Buyer: Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας ΑΕ - ΕΔΥΤΕ ΑΕ
- Published
- 4 December 2025
- Submission deadline
- 28 December 2025, 12:00
- Place of performance
- ΑΘΗΝΑ, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00806734-2025
- Reference
- 672a1161-814c-47a9-a51b-bee4f49e08d2
- Official source
- Official source
CPV codes
- 32420000Equipo de red
Description
Αντικείμενο της παρούσας αποτελεί η «Προμήθεια τριών (3) συσκευών διανομής κβαντικών κλειδιών και οπτικού εξοπλισμού για τις ανάγκες του δικτύου HellasQCI». Η υλοποίηση θα εξυπηρετεί τοπολογίες δικτύου με οπτική μεταγωγή στο κβαντικό κανάλι, και θα υποστηρίζει με αυτόν τον τρόπο “any-to-any” διασυνδέσεις μεταξύ των QKD πομπών (Alice) και του δέκτη (Bob), επιτυγχάνοντας την βέλτιστη και οικονομικότερη αξιοποίηση του QKD εξοπλισμού.
Official publications
- TED · 00806734-2025 · 4 December 2025
- OJS · 234/2025 · 4 December 2025
Other tenders from Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας ΑΕ - ΕΔΥΤΕ ΑΕ
- «Υπηρεσίες διακίνησης ηλεκτρονικών γραπτών μηνυμάτων κινητής τηλεφωνίας (SMS) εσωτερικού και εξωτερικού της αυτοματοποιημένης αποστολής,…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…
- Δημιουργία Μουσείου Ανθρωπίνου Σώματος
- «Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση του έργου» της πράξης «Προμήθεια εξοπλισμού και υπηρεσιών κυβερνοασφάλειας για…
- Προμήθεια και εγκατάσταση υπολογιστικού εξοπλισμού, αποθηκευτικού χώρου και λογισμικού» στο πλαίσιο του ΥΕ1 «Ανάπτυξη νέου υπολογιστικού…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για το υποέργο 3 «Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση του…
- «Υπηρεσίες αρχικοποίησης συνδέσμων οπτικών ινών, παραχώρησης του δικαιώματος χρήσης για τουλάχιστον δεκαπέντε (15) έτη και συντήρησης για…
- Διακήρυξη ανοικτού διαγωνισμού άνω των ορίων σε δυο (2) τμήματα για την σύναψη σύμβασης για το έργο «Αντικατάσταση και επέκταση του…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…