ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΩΝ ΟΙΚΙΣΚΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
- Published
- 30 December 2025
- Submission deadline
- 4 February 2026, 14:00
- Estimated value
- €288,000
- Place of performance
- EL531
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00866633-2025
- Reference
- 4ed3865b-a98e-495b-8adf-2d0a3fdf7784
- Official source
- Official source
CPV codes
- 44211000Edificios prefabricados
- 39000000Mobiliario (incluido el de oficina), complementos de mobiliario, aparatos electrodomésticos (excluida la iluminación) y productos de limpieza
Description
1. Η παρούσα μελέτη αφορά στην προμήθεια και εγκατάσταση προκατασκευασμένων οικίσκων για το Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς στο Δήμο Κοζάνης. Οι εγκαταστάσεις αποτελούνται από χώρους δύο βασικών λειτουργιών, ήτοι το κτίριο Διοίκησης, και τα κτίρια διαμονής φιλοξενούμενων ζώων. Ο χώρος του καταφυγίου θα μπορεί να φιλοξενήσει συνολικά 40 σκύλους. Όσων αφορά στους χώρους διαμονής, θα κατασκευαστούν δύο όμοια κτίρια με 20 χώρους ατομικής διαμονής το καθένα, ενώ ένα τρίτου κτιρίου διαμονής θα διαθέτει 4 επιπλέον χώρους για την φιλοξενία των ασθενών ζώων (κτήριο απομόνωσης) αλλά και των ζώων που πρόκειται να υιοθετηθούν εκτός Ελλάδος. 2. Το σύνολο των υλικών θα είναι απόλυτα καινούργιο και αμεταχείριστο. Η προμήθεια θα γίνει σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4412/16 (ΦΕΚ 147/8-8-2016, τ. Α’) Συμβάσεις έργων, προμηθειών και Υπηρεσιών (προσαρμογή στις Οδηγίες 2014/24/ΕΕ και 2014/25/ΕΕ), όπως ισχύουν, τον ν.2286/1-01-1995 ( προμήθειες του Δημοσίου τομέα και ρυθμίσεις συναφών θεμάτων) και τον Ν. 3463/06 Κύρωση Κώδικα Δήμων και Κοινοτήτων. 3. Κριτήριο κατακύρωσης της παρούσας αποτελεί η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής ανά ομάδα. 4. Το προς προμήθεια είδος θα πρέπε…
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΩΝ ΟΙΚΙΣΚΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Α | 44211000 Edificios prefabricados | €279,000 |
| 2 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΩΝ ΟΙΚΙΣΚΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Β | 39000000 Mobiliario (incluido el de oficina), complementos de mobiliario, aparatos electrodomésticos (excluida la iluminación) y productos de limpieza | €9,000 |
Award criteria
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 44012/29-12-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 44012/29-12-2025και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
Official publications
- TED · 00866633-2025 · 30 December 2025
- OJS · 251/2025 · 30 December 2025