ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
- Published
- 3 December 2025
- Submission deadline
- 12 January 2026, 14:00
- Estimated value
- €287,632
- Place of performance
- EL531
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00800121-2025
- Reference
- 79447941-3b4d-4d3b-815d-b5b79a77019f
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34351100Neumáticos para automóviles
- 50110000Servicios de reparación y mantenimiento de vehículos de motor y equipo asociado
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια – τοποθέτηση και επισκευή των απαραιτήτων ελαστικών επίσωτρων, για την τακτική συντήρηση των οχημάτων και μηχανημάτων έργου στο Συνεργείο του Δήμου. Θα γίνονται δεκτές προσφορές διαγωνιζόμενων που θα αφορούν το σύνολο των ελαστικών της κάθε ΟΜΑΔΑΣ (διάστασης), για τις ΟΜΑΔΕΣ 1 ως 82 και το σύνολο των εργασιών επισκευής, για την ΟΜΑΔΑ 83, όπως προβλέπει η παρούσα μελέτη και τα συμβατικά τεύχη της. Ο Δήμος Κοζάνης διαθέτει έναν μεγάλο στόλο 177 μεταφορικών μέσων και μηχανημάτων έργου, με μεγάλη ποικιλία τύπων οχημάτων, μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται οχήματα διαφόρων κατασκευαστών πλαισίων (π.χ. MERCEDES, IVECO, MAN, FORD, PEUGEOT, MITSUBISHI, FIAT, SUZUKI, HONDA, BUCHER, SICAS κ.λ.π.) και υπερκατασκευών (ΗΦΑΙΣΤΟΣ, ΣΤΑΘΗΣ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ, ΚΑΟΥΣΗΣ, SICAS, κ.λ.π.).Οι διαγωνιζόμενοι για να αναδειχθούν προμηθευτές, θα προσφέρουν: • Για τις ΟΜΑΔΕΣ 1 ως 82 την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή), για το σύνολο της ποσότητας των ελαστικών κάθε ΟΜΑΔΑΣ (διάστασης), στις τιμές του πίνακα κόστους ενδεικτικών τιμών ελαστικών (συννημένος στην παρούσα μελέτη). Η οικονομική προσφορά θα συνταχθεί στο αντίστοιχο έν…
Lots (83)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 1 (Χ1) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €340 |
| 2 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 83 | 50110000 Servicios de reparación y mantenimiento de vehículos de motor y equipo asociado | €9,677 |
| 3 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 2 (Χ2) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €640 |
| 4 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 3 (Χ3) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €340 |
| 5 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 4 (Χ4) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €320 |
| 6 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 5 (Χ5) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €680 |
| 7 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 6 (Χ6) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €720 |
| 8 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 7 (Χ7) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €2,600 |
| 9 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 8 (Χ8) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €340 |
| 10 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 9 (Χ9) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €460 |
| 11 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 10 (Χ10) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €3,600 |
| 12 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 11 (Χ11) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €440 |
| 13 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 12 (Χ12) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €800 |
| 14 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 13 (Χ13) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €1,140 |
| 15 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 14 (Χ14) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €1,520 |
| 16 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 15 (Χ15) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €640 |
| 17 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 16 (Χ16) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €560 |
| 18 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 17 (Χ17) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €2,560 |
| 19 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 18 (Χ18) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €1,200 |
| 20 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 19 (Χ19) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €1,620 |
| 21 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 20 (Χ20) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €6,600 |
| 22 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 21 (Χ21) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €640 |
| 23 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 22 (Χ22) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €2,480 |
| 24 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 23 (Χ23) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €620 |
| 25 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 24 (Χ24) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €660 |
| 26 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 25 (Χ25) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €1,120 |
| 27 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 26 (Χ26) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €480 |
| 28 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 27 (Χ27) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €720 |
| 29 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 28 (Χ28) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €1,520 |
| 30 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΩΤΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ 29 (Χ29) | 34351100 Neumáticos para automóviles | €560 |
Award criteria
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. .40384/1-12-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
Official publications
- TED · 00800121-2025 · 3 December 2025
- OJS · 233/2025 · 3 December 2025