Προμήθεια προϊόντων εντερικής σίτισης
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΤ
- Published
- 22 December 2025
- Submission deadline
- 26 January 2026, 11:00
- Estimated value
- €297,858
- Place of performance
- Κηφισιά, EL301
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00851380-2025
- Reference
- e14da525-bf0b-44ea-b4e1-e9845a00d636
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33692300Productos de nutrición enteral
Description
Προμήθεια προϊόντων εντερικής σίτισης εκτιμώμενης προϋπολογισθείσας δαπάνης για (1) ένα έτος 148.929,00€ χωρίς ΦΠΑ ήτοι 163.440,36€ με ΦΠΑ με δικαίωμα προαίρεσης για (1) ένα επιπλέον έτος, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης (συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης), 297.858,00€ χωρίς ΦΠΑ ήτοι 326.880,72 € με Φ.Π.Α, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή)
Lots (27)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | 1. A1β Διαλύματα ανοσοδιατροφής για έναρξη εντερικής σίτισης | 33692300 Productos de nutrición enteral | €34,400 |
| 2 | 2. A2α Διαλύματα ισοθερμιδικά για πλήρη εντερική σίτιση χωρίς φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €24,000 |
| 3 | 3. Α2β Διαλύματα ισοθερμιδικά για πλήρη εντερική σίτιση με φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €7,000 |
| 4 | 4. A2δ Διαλύματα ισοθερμιδικά για πλήρη εντερική σίτιση με φυτικές ίνες χαμηλής ωσμωτικότητας | 33692300 Productos de nutrición enteral | €2,200 |
| 5 | 5. A3α Διαλύματα υπερθερμιδικά για πλήρη εντερική σίτιση χωρίς φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €3,500 |
| 6 | 6. A3β Διαλύματα υπερθερμιδικά για πλήρη εντερική σίτιση με φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €760 |
| 7 | 7. A3δ Διαλύματα υπερθερμιδικά για πλήρη εντερική σίτιση με φυτικές ίνες χαμηλής ωσμωτικότητας | 33692300 Productos de nutrición enteral | €3,120 |
| 8 | 8. Υπερθερμιδικά, υπεπρωτεϊνικά διαλύματα για πλήρη εντερική σίτιση χωρίς φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €50,700 |
| 9 | 9. A4β Υπερθερμιδικά, υπερπρωτεϊνικά διαλύματα για πλήρη εντερική σίτισης με φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €14,000 |
| 10 | 10. A4δ Υπερπρωτεϊνικά, πολύ υψηλής θερμιδικής πυκνότητας διαλύματα, για πλήρη εντερική σίτιση με φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €6,000 |
| 11 | 11. A4ε Διαλύματα υπερθερμιδικά, υπερπρωτεϊνικά για πλήρη εντερική σίτιση με HMB | 33692300 Productos de nutrición enteral | €3,120 |
| 12 | 12. Α5γ Διαλύματα υπερθερμιδικά για ασθενείς με σακχαρώδη διαβήτη | 33692300 Productos de nutrición enteral | €2,160 |
| 13 | 13. Α6β Διαλύματα υπερθερμιδικά για ογκολογικούς ασθενείς | 33692300 Productos de nutrición enteral | €3,200 |
| 14 | 14. A7β Διαλύματα για ασθενείς σε κάθαρση | 33692300 Productos de nutrición enteral | €2,280 |
| 15 | 15. A8 Διαλύματα για ασθενείς με αναπνευστική δυσχέρεια | 33692300 Productos de nutrición enteral | €5,800 |
| 16 | 16. A9 Διαλύματα για ασθενείς με ηπατική εγκεφαλοπάθεια | 33692300 Productos de nutrición enteral | €3,000 |
| 17 | 17. Α10α Διαλύματα ανοσοδιατροφής με αργινίνη για πλήρη εντερική σίτιση χωρίς φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €3,200 |
| 18 | 18. Γ1β Ημιστοιχειακά διαλύματα, ισοθερμιδικά | 33692300 Productos de nutrición enteral | €20,000 |
| 19 | 19. Δ1α Ισοθερμιδικά διατροφικά συμπληρώματα χωρίς φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €600 |
| 20 | 20. Δ3α Υπερθερμιδικά, υπερπρωτεϊνικά χωρίς φυτικές ίνες | 33692300 Productos de nutrición enteral | €9,600 |
| 21 | 21. Δ14 Διατροφικά συμπληρώματα χωρίς λίπος | 33692300 Productos de nutrición enteral | €400 |
| 22 | 22. Ε3α Ειδικό συμπλήρωμα σκόνης υψηλό σε πρωτεΐνες >85g/ 100g προιόντος χωρίς γεύση για προσθήκη στις τροφές. | 33692300 Productos de nutrición enteral | €6,000 |
| 23 | 23. Ε3δ Ειδικό συμπλήρωμα πρωτεΐνης σε υγρή μορφή με ή χωρίς γεύση για χορήγηση και μέσω καθετήρα. Περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη : >0,20gr/ml. Σε συσκευασία μιας δόσης 40-50ml. | 33692300 Productos de nutrición enteral | €24,000 |
| 24 | 24. Ε9 Ειδικό σκεύασμα πηκτινών με πρεβιοτικά και ηλεκτρολύτες σε μορφή σκόνης, για ενίσχυση της εντερικής χλωρίδας. | 33692300 Productos de nutrición enteral | €9,200 |
| 25 | 25. Ζ1α Σάκος εντερικής σίτισης κατασκευασμένος από PVC και να είναι DEHP Free χωρητικότητας από 1000 έως 1600ml. | 33692300 Productos de nutrición enteral | €43,200 |
| 26 | 26. Ζ1β Σετ αναλώσιμων σάκων εντερικής σίτισης, να αποτελείται από δύο σάκους ενιαίας οδού έγχυσης κατασκευασμένους από PVC και να είναι DEHP Free | 33692300 Productos de nutrición enteral | €16,000 |
| 27 | 27. Ζ2 Συσκευές εντερικής σίτισης μέσω βαρύτητας | 33692300 Productos de nutrición enteral | €418 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00851380-2025 · 22 December 2025
- OJS · 246/2025 · 22 December 2025