Προμήθεια «αντιδραστήρια εργαστηρίων Παθολογοανατομικού –Κυτταρολογικού»
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΤ
- Published
- 24 December 2025
- Submission deadline
- 28 January 2026, 11:00
- Estimated value
- €485,810
- Place of performance
- Κηφισιά, EL301
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00860433-2025
- Reference
- 13628f02-7da4-496a-8810-c56b5c1abd00
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33696500Reactivos de laboratorio
Description
Προμήθεια «αντιδραστήρια εργαστηρίων Παθολογοανατομικού –Κυτταρολογικού». εκτιμώμενης προϋπολογισθείσας δαπάνης για (1) ένα έτος 259.962,75.€ με ΦΠΑ και δικαίωμα προαίρεσης για (1) ένα επιπλέον έτος, 259.962,75.€. Συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης, 537.740,50€ με Φ.Π.Α με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή), προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του ΓΝΑ ΚΑΤ
Lots (229)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | 1. ETHANOL ABSOLUTE CH3CH2OH | 33696500 Reactivos de laboratorio | €590 |
| 2 | 2. ACETIC ACID GLACIAL CH2COOH | 33696500 Reactivos de laboratorio | €95 |
| 3 | 3. GIEMSA S AZUR EOSIN METHYLENH BLUE SOLUTION | 33696500 Reactivos de laboratorio | €170 |
| 4 | 4. ISO-PROPYL-ALCOHOL CH32CHOH | 33696500 Reactivos de laboratorio | €170 |
| 5 | 5. ACETONE CH3COCH3 | 33696500 Reactivos de laboratorio | €145 |
| 6 | 6. EA5O POLYCHROME | 33696500 Reactivos de laboratorio | €360 |
| 7 | 7. PAPANICOLAOU S STAIN ORANGE G | 33696500 Reactivos de laboratorio | €480 |
| 8 | 8. SPRAY ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΠΙΧΡΙΣΜΑΤΩΝ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €49 |
| 9 | 9. HAEMATOXYLIN ΤΥΠΟΥ GILLS ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΣ ΧΡΩΣΕΙΣ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €350 |
| 10 | 10. ETHANOL ABSOLUTE CH3CH2OH | 33696500 Reactivos de laboratorio | €3,540 |
| 11 | 11. HYDROCHLORIC ACID 37% HCL | 33696500 Reactivos de laboratorio | €150 |
| 12 | 12. PARAPLAST-TISSUE EMBEDDING MEDIUM | 33696500 Reactivos de laboratorio | €7,150 |
| 13 | 13. XYLENE C6H4CH32 WITH TOTAL ASSAY OF ISOMERES 99,8% | 33696500 Reactivos de laboratorio | €9,000 |
| 14 | 14. BUFFER FORMALDEHYDE 4% | 33696500 Reactivos de laboratorio | €3,000 |
| 15 | 15. ΚΟΛΛΑ ΕΠΙΚΑΛΥΨΗΣ ΧΑΜΗΛΟΥ ΙΞΩΔΟΥΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ-ΣΥΜΒΑΤΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΠΙΚΑΛΥΨΗΣ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €600 |
| 16 | 16. EOSIN YELLOWISH | 33696500 Reactivos de laboratorio | €1,300 |
| 17 | 17. HAEMATOXYLIN ΤΥΠΟΥ GILLS ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΣ ΧΡΩΣΕΙΣ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €1,750 |
| 18 | 18. ENZYMATIC DIGESTION DIASTASE FROM PIG PANCREAS | 33696500 Reactivos de laboratorio | €880 |
| 19 | 19. ΕΙΔΙΚΗ ΧΡΩΣΗ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΧΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ. | 33696500 Reactivos de laboratorio | €320 |
| 20 | 20. ΕΙΔΙΚΗ ΧΡΩΣΗ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΧΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ. | 33696500 Reactivos de laboratorio | €320 |
| 21 | 21. ΕΙΔΙΚΟ ΤΖΕΛ ΓΙΑ ΕΜΠΕΔΩΣΗ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΛΗΨΗ ΤΟΜΩΝ ΚΡΥΟΣΤΑΤΗ (ΚΟΛΛΑ ΓΙΑ ΚΡΥΟΣΤΑΤΗ). | 33696500 Reactivos de laboratorio | €28 |
| 22 | 22. ΨΥΚΤΙΚΟ SPRAY ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΧΕΙΑ ΨΥΞΗ ΤΟΜΩΝ ΚΡΥΟΣΤΑΤΗ. | 33696500 Reactivos de laboratorio | €46 |
| 23 | 23. ΑΦΑΛΑΤΩΤΙΚΟ ΔΙΑΛΥΜΑ ΥΔΡΟΧΛΩΡΙΚΟΥ ΟΞΕΟΣ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €344 |
| 24 | 24. ΑΦΑΛΑΤΩΤΙΚΟ ΔΙΑΛΥΜΑ ΦΟΡΙΚΟΥ ΟΞΕΟΣ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €440 |
| 25 | 25. ΑΦΑΛΑΤΩΤΙΚΟ ΔΙΑΛΥΜΑ ΠΙΚΡΙΚΟΥ ΟΞΕΟΣ | 33696500 Reactivos de laboratorio | €448 |
| 26 | 26. Masson Fontana | 33696500 Reactivos de laboratorio | €340 |
| 27 | 27. Von Cossa | 33696500 Reactivos de laboratorio | €300 |
| 28 | 28. Hales | 33696500 Reactivos de laboratorio | €280 |
| 29 | 29. Grimelious | 33696500 Reactivos de laboratorio | €300 |
| 30 | 30. Alcian Blue/PAS | 33696500 Reactivos de laboratorio | €170 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00860433-2025 · 24 December 2025
- OJS · 248/2025 · 24 December 2025