ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ
- Published
- 25 July 2025
- Submission deadline
- 2 September 2025, 14:00
- Estimated value
- €516,864
- Place of performance
- ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΣΑΜΟΥ, EL412
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00489156-2025
- Reference
- 79f59142-41ec-417c-b586-d7f7c8edbd29
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09134200Combustible para motores diésel
- 09132100Gasolina sin plomo
- 09133000Gas licuado del petróleo (GLP)
- 09135100Petróleo para calefacción
Description
Προμήθεια καυσίμων: 1. κίνησης οχημάτων και μηχανημάτων (Diesel κίνησης, αμόλυβδη και LPG) 2. για τις ανάγκες των δημοτικών κτιρίων και των σχολικών συγκροτημάτων και 3. για την λειτουργία εξοπλισμού (χορτοκοπτικά, ξυλοκοπτικά, γεννήτριες κ.λ.π) για την κάλυψη αναγκών του Δήμου Δυτικής Σάμου έως 31/12/2027. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : Πετρέλαιο ντίζελ - 09134200-9 Αμόλυβδη βενζίνη - 09132100-4 Υγραέριο κίνησης – 0913300-0 Πετρέλαιο θέρμανσης - 09135100-5 Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στις κάτωθι ομάδες : Ομάδα Α: Καύσιμα κίνησης ΔΕ Καρλοβάσου εκτιμώμενης αξίας 330.990,66 € συμπ/νου ΦΠΑ 17%. Ομάδα Β: Καύσιμα κίνησης ΔΕ Μαραθοκάμπου εκτιμώμενης αξίας 110.360,25 € συμπ/νου ΦΠΑ 17%. Ομάδα Γ: Προμήθεια καυσίμου LPG εκτιμώμενης αξίας 6.891,90 € συμπ/νου ΦΠΑ 17%. Ομάδα Δ: Προμήθεια πετρελαίου θέρμανσης αξίας 156.487,50 € συμπ/νου ΦΠΑ 17%. Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των προς προμήθεια προϊόντων ανά ομάδα. Οι υποψήφιοι προμηθευτές μπορούν να υποβάλουν προσφορά για μία έως τέσσερις ομάδες . Ο μέγιστος αριθμός ΤΜΗΜΑΤΩΝ-ομάδων που μπορεί να ανατεθεί σε έναν προσφέροντα ορίζεται σε τέσσερα Η εκτιμώ…
Lots (4)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Ομάδα Α Καύσιμα κίνησης ΔΕ Καρλοβάσου εκτιμώμενης αξίας 330.990,66 € συμπ/νου ΦΠΑ 17% | 09134200 Combustible para motores diésel | €282,898 |
| 2 | Ομάδα Γ: Προμήθεια καυσίμου LPG εκτιμώμενης αξίας 6.891,90 € συμπ/νου ΦΠΑ 17% | 09133000 Gas licuado del petróleo (GLP) | €5,890 |
| 3 | Ομάδα Β: Καύσιμα κίνησης ΔΕ Μαραθοκάμπου εκτιμώμενης αξίας 110.360,25 € συμπ/νου ΦΠΑ 17% | 09134200 Combustible para motores diésel | €94,325 |
| 4 | Ομάδα Δ: Προμήθεια πετρελαίου θέρμανσης αξίας 156.487,50 € συμπ/νου ΦΠΑ 17% | 09135100 Petróleo para calefacción | €133,750 |
Award criteria
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, με κριτήριο κατακύρωσης το μεγαλύτερο ενιαίο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη…
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, με κριτήριο κατακύρωσης το μεγαλύτερο ενιαίο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη…
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, με κριτήριο κατακύρωσης το μεγαλύτερο ενιαίο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη…
- Price — η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, με κριτήριο κατακύρωσης το μεγαλύτερο ενιαίο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη…
Official publications
- TED · 00489156-2025 · 25 July 2025
- OJS · 141/2025 · 25 July 2025