ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΥΛΙΚΩΝ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗΣ ΚΑΔΩΝ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ - ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Published
- 2 June 2025
- Submission deadline
- 7 July 2025, 12:00
- Estimated value
- €322,500
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 2
- Notice number
- 00355261-2025
- Reference
- a9a6fcac-2f7b-44ef-819b-8f918c314704
- Official source
- Official source
CPV codes
- 19500000Caucho y plásticos
- 51000000Servicios de instalación (excepto software)
- 44811000Pintura para señalización de carreteras
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και τοποθέτηση 15.000 τεμαχίων πλαστικών στοπ τροχών ανακλαστικού κίτρινου και μαύρου χρώματος με τα αντίστοιχα υλικά πάκτωσης των πλαστικών στοπ στο έδαφος (ούπατ & στριφώνια) και την προμήθεια 4.500 κιλών κίτρινου χρώματος διαγράμμισης. Το Τμήμα Αποκομιδής Μεταφοράς Απορριμμάτων & Ανακυκλωσίμων Υλικών Συσκευασίας και συγκεκριμένα το συνεργείο κάδων μετά από συνεχείς ελέγχους καθώς και μετά από οχλήσεις δημοτών, έχει διαπιστώσει ότι το σύνολο των μεταλλικών πλαισίων οριοθέτησης των κάδων είναι παλαιό και σε κακή κατάσταση. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να αυξάνεται ο κίνδυνος πρόκλησης ατυχημάτων τόσο σε οχήματα όσο και σε πεζούς. Στο πλαίσιο αυτό για καθαρά λόγους ασφαλείας το Τμήμα Αποκομιδής Μεταφοράς Απορριμμάτων & Ανακυκλωσίμων Υλικών Συσκευασίας, μετά από υπηρεσιακό σημείωμα, κρίνει ως αναγκαία και απαραίτητη την άμεση απομάκρυνση και αντικατάσταση των μεταλλικών πλαισίων και την οριοθέτηση των κάδων με νέου τύπου stop-τροχών, που θα έχει βαφή (χρώμα) κίτρινο-μαύρο και διαστάσεις 550 mm Χ 150 mm Χ 100 mm περίπου. Επίσης για επιπλέον ασφάλεια προτείνεται ο χώρος οριοθέτησης των κάδων να έχει υλικό βαφής (επίστρωση) κίτρινο, το οποίο θα εξ…
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΑΔΑ 1 | 19500000 Caucho y plásticos | €322,500 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ 2 | 44811000 Pintura para señalización de carreteras | €18,000 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00355261-2025 · 2 June 2025
- OJS · 104/2025 · 2 June 2025
Other tenders from ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ - ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΜΙΓΩΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΔΙΚΥΚΛΩΝ
- Παροχή υπηρεσιών καθαρισμού σε 9 σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αθηναίων
- «Προμήθεια μηχανολογικού εξοπλισμού με χρηματοδοτική μίσθωση (leasing) με παράλληλη συντήρηση-επισκευή διάρκειας πέντε (5) ετών και τίμημα…
- ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΓΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΕΞΙ (36) ΜΗΝΕΣ
- «Προμήθεια μηχανολογικού εξοπλισμού με χρηματοδοτική μίσθωση (leasing) με παράλληλη συντήρηση-επισκευή διάρκειας πέντε (5) ετών και τίμημα…
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΟΡΩΝ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΤΩΣΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ (ΣΜΑ) ΕΛΑΙΩΝΑ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΛΑΙΟΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ, ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2026-2029 (ΓΙΑ 36 ΜΗΝΕΣ)
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΨΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ ΕΡΓΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΤΟΥ Ν. 4412/2016 ΜΕ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ…
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΤΡΑΤΡΟΧΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ/ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΤΟΝΙΑΣ, ΑΠΕΝΤΟΜΩΣΗΣ/ΜΥΟΚΤΟΝΙΑΣ/ΑΠΟΚΟΡΕΩΣΗΣ, ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ, ΚΤΗΡΙΑ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ,…