Προμήθεια ειδών συσσιτίων (παντοπωλείου, τυροκομικών, ελαιόλαδου, κρεοπωλείου, κατεψυγμένων, αρτοποιείου – ζαχαροπλαστείου, έτοιμου γεύματος και οπωροπωλείου) για τις ανάγκες των υπηρεσιών του Δήμου Ζωγράφου
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
- Published
- 5 November 2025
- Submission deadline
- 16 December 2025, 11:00
- Estimated value
- €1,419,600
- Place of performance
- ΖΩΓΡΑΦΟΥ, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00733878-2025
- Reference
- b81efb4b-a8ce-4d94-adcf-7c662cebbd6b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15800000Productos alimenticios diversos
- 15540000Queso
- 15110000Carne
- 15411110Aceite de oliva
- 15300000Frutas, legumbres y hortalizas y productos conexos
- 15811100Pan
- 15810000Productos de panificación, pasteles y productos de pastelería frescos
- 15811511Bocadillos y emparedados preparados
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η είναι η επιλογή οικονομικού φορέα για την προμήθεια ειδών συσσιτίων (παντοπωλείου, τυροκομικών, ελαιόλαδου, κρεοπωλείου, κατεψυγμένων, αρτοποιείου – ζαχαροπλαστείου, έτοιμου γεύματος και οπωροπωλείου) για την κάλυψη των αναγκών των δημοτικών Βρεφονηπιακών, Παιδικών Σταθμών & ΚΔΑΠ – ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ, του Κοινωνικού Παντοπωλείου, των ΚΑΠΗ, των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, καθώς και των εκδηλώσεων που οργανώνονται από το τμήμα Δημοσίων Σχέσεων του Δήμου στα πλαίσια των θρησκευτικών εορτών, επετείων, εορταστικών εκδηλώσεων καθώς και πάσης φύσεως λοιπών εκδηλώσεων. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στην υπ΄αριθ 7/2025 μελέτη της Δ/νσης Βρεφικών-Παιδικών Σταθμών και ΚΔΑΠ.
Lots (11)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1: ΤΡΟΦΙΜΑ-ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ ΜΕ ΦΠΑ 13% | 15800000 Productos alimenticios diversos | €447,909 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2: ΤΥΡΟΚΟΜΙΚΑ-ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΜΕ ΦΠΑ 13% | 15540000 Queso | €193,890 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3: ΕΙΔΗ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟΥ ΜΕ ΦΠΑ 13% (ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΙΜΩΝ) | 15110000 Carne | €215,500 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4: ΕΛΑΙΟΛΑΔΑ (ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΙΜΩΝ) | 15411110 Aceite de oliva | €80,443 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 5: ΕΙΔΗ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ(ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟΥ-ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ) (ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΙΜΩΝ) | 15220000 Pescado, filetes de pescado y otros tipos de carne de pescado congelados | €117,505 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 6: ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ | 15811100 Pan | €75,060 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ 7: ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ ΜΕ ΦΠΑ 13% | 15810000 Productos de panificación, pasteles y productos de pastelería frescos | €133,445 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 8:ΕΤΟΙΜΟ ΓΕΥΜΑ | 15811511 Bocadillos y emparedados preparados | €10,770 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ 9:ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ ΜΕ ΦΠΑ 24% | 15321000 Zumos de frutas | €42,349 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 10:ΑΥΓΑ | 03142500 Huevos | €12,150 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 11:ΕΙΔΗ ΟΠΩΡΟΠΩΛΕΙΟΥ (ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΙΜΩΝ) | 03221200 Frutos hortícolas | €90,579 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης ορίζεται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) στο σύνολο του προϋπολογισμού ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα…
Official publications
- TED · 00733878-2025 · 5 November 2025
- OJS · 213/2025 · 5 November 2025