ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΟ ΛΑΚΚΟ»
Buyer: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ / Διεύθυνση Τεχνικών Έργων Π.Ε.Η.
- Published
- 28 August 2026
- Submission deadline
- 30 September 2026, 15:00
- Estimated value
- €282,258
- Place of performance
- ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ, EL431
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00595950-2026
- Reference
- 503217f6-de6d-475a-944f-ae8b7b96e372
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30213300Ordenadores de mesa
- 32342100Auriculares de casco
- 30121100Fotocopiadoras
- 42991200Maquinaria de imprenta
- 30231310Monitores de pantalla plana
- 30213000Ordenadores personales
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τεχνολογικού εξοπλισμού πληροφορικής για το νέο κτίριο της Περιφέρειας Κρήτης στο Λάκκο η οποία θα καλύψει τις ανάγκες που έχουν προκύψει σε πάγιο εξοπλισμό πληροφορικής (ΗΥ, εκτυπωτές και συναφή είδη) στο πλαίσιο της εξυπηρέτησης των Υπηρεσιών Περιφέρειας Κρήτης και της ΠΕ Ηρακλείου. Φορέας χρηματοδότησης της σύμβασης είναι το Περιφερειακό Πρόγραμμα Ανάπτυξης Προγραμματικής Περιόδου 2026-2030 της Περιφέρειας Κρήτης. Η δαπάνη για την εν λόγω σύμβαση βαρύνει τον με Κ.Α.: 2026ΑΠ00200038 με κωδικό MIS 5229705 της ΑΠ002 της Περιφέρειας Κρήτης. Η σύμβαση υποδιαιρείται σε 4 ομάδες και οι συμμετέχοντες στο διαγωνισμό μπορούν να υποβάλλουν προσφορές είτε για μία (1) ομάδα μεμονωμένα, είτε για περισσότερες ή για το σύνολο των ομάδων. Οι προσφορές θα υποβάλλονται για το σύνολο των ειδών των ομάδων και θα καλύπτουν ολόκληρη την ποσότητα του είδους. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει τιμής ανά ομάδα.
Lots (4)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΑΔΑ 1 All-in-One PC και HEADSETS | 30213300 Ordenadores de mesa | €225,806 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ 2 ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΑ-ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ Α4 | 30121100 Fotocopiadoras | €28,226 |
| 3 | ΟΜΑΔΑ 3 ΟΘΟΝΕΣ Η.Υ. | 30231310 Monitores de pantalla plana | €16,129 |
| 4 | ΟΜΑΔΑ 4 ΦΟΡΗΤΟΙ YΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ (LAPTOP) | 30213000 Ordenadores personales | €12,097 |
Award criteria
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει τιμής ανά ομάδα.
Official publications
- TED · 00595950-2026 · 28 August 2026
- OJS · 166/2026 · 28 August 2026
Other tenders from ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ / Διεύθυνση Τεχνικών Έργων Π.Ε.Η.
- ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «Προμήθεια αναλωσίμων υλικών για Εκτυπωτές, Φωτοτυπικά Μηχανήματα κλπ.»
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ Π.Ε.…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «Ανάδειξη εργολάβων για τον από εδάφους δολωματικό…
- ΜΕΛΕΤΗ ΝΕΑΣ ΧΑΡΑΞΗΣ ΟΔΟΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ - ΖΗΝΤΑ
- ΚΟΠΗ - ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΟΜΗΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΑΠΟΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ…
- Έλεγχος των δακοπληθυσμών με τη μέθοδο της παγιδοθεσίας με παγίδες τύπου Mcphail στους ελαιώνες στο πλαίσιο του Προγράμματος Συλλογικής…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «ΑΝΑΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΚΤΙΡΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ…
- Τίτλος: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΡΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΑΓΩΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ (στην Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου)