ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «Προμήθεια αναλωσίμων υλικών για Εκτυπωτές, Φωτοτυπικά Μηχανήματα κλπ.»
Buyer: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ / Διεύθυνση Τεχνικών Έργων Π.Ε.Η.
- Published
- 25 August 2026
- Submission deadline
- 23 September 2026, 15:00
- Estimated value
- €272,933
- Place of performance
- ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ, EL431
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00584348-2026
- Reference
- bb3e3c47-5195-424a-a89a-9855942ed65b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30125110Tóner para faxes e impresoras láser
- 30192113Cartuchos de tinta
- 30192320Cintas de impresora
- 30192112Tinta para impresoras
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια αναλώσιμων υλικών για εκτυπωτές, φωτοτυπικά μηχανήματα κλπ. για την κάλυψη των αναγκών των υπηρεσιών της Περιφέρειας Κρήτης με έδρα το Ηράκλειο και των υπηρεσιών της Π.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ για δύο (2) έτη, προϋπολογισμού 189.516,13 € χωρίς ΦΠΑ 24%. Επιπλέον του ανωτέρου ποσού προβλέπεται δικαίωμα προαίρεσης ποσού 83.417,34 € χωρίς ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης 272.933,47 € χωρίς ΦΠΑ 24% ( 338.437,50€ με ΦΠΑ 24% συμπεριλαμβανομένου δικαιώματος προαίρεσης). Οι συμμετέχοντες στο διαγωνισμό έχουν δικαίωμα υποβολής προσφοράς για μια ομάδα ή για το σύνολο των ομάδων Α΄ και Β΄ (συμπεριλαμβανομένων των υποομάδων Β1,Β2 και Β3). Οι υποβαλλόμενες προσφορές θα καλύπτουν ολόκληρη την ποσότητα ανά είδος σε κάθε ομάδα. Ο μέγιστος αριθμός των ομάδων μπορεί να ανατεθεί σε ένα προσφέροντα ορίζονται σε 2. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει τιμής ανά ομάδα.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΑΔΑ Α ΜΕΛΑΝΙΑ LASER ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ | 30125110 Tóner para faxes e impresoras láser | €139,472 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ Β ΜΕΛΑΝΙΑ INKJET, DOTMATRIX & TONER, ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΩΝ | 30192113 Cartuchos de tinta | €50,044 |
Award criteria
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει τιμής ανά ομάδα.
Official publications
- TED · 00584348-2026 · 25 August 2026
- OJS · 163/2026 · 25 August 2026
Other tenders from ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ / Διεύθυνση Τεχνικών Έργων Π.Ε.Η.
- ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΗΣ…
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ Π.Ε.…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «Ανάδειξη εργολάβων για τον από εδάφους δολωματικό…
- ΜΕΛΕΤΗ ΝΕΑΣ ΧΑΡΑΞΗΣ ΟΔΟΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ - ΖΗΝΤΑ
- ΚΟΠΗ - ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΟΜΗΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΑΠΟΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ…
- Έλεγχος των δακοπληθυσμών με τη μέθοδο της παγιδοθεσίας με παγίδες τύπου Mcphail στους ελαιώνες στο πλαίσιο του Προγράμματος Συλλογικής…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «ΑΝΑΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΚΤΙΡΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ…
- Τίτλος: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΡΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΑΓΩΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ (στην Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου)