Παραγωγή συμπληρωμάτων και δομική αποκατάσταση αρχαίων αρχιτεκτονικών μελών
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ - ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ - ΕΦΟΡΕΙΑ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
- Published
- 2 July 2025
- Estimated value
- €524,194
- Place of performance
- EL422
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00428958-2025
- Reference
- 71fe22fc-66d2-486a-ba87-5282a6da1e85
- Official source
- Official source
CPV codes
- 92522000Servicios de preservación de lugares y edificios históricos
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η επεξεργασία τεμαχίων μαρμάρου για την παραγωγή συμπληρωμάτων αυθεντικών μελών του Ναού του Απόλλωνα και της Παλαίστρας του Γρανίτη στη Δήλο και η δομική απoκατάστασή τους in situ, σύμφωνα με τις εγκεκριμένες μελέτες (εγκριτικές αποφάσεις για τον Ναό του Απόλλωνα: η με αρ. πρωτ. ΥΠΠΟΑ/ΓΔΑΜΤΕ/ΔΑΑΜ/560648/57622/1693/591/30-11-2018 Υ.Α. και η με αρ. πρωτ. ΥΠΠΟΑ/ΓΔΑΜΤΕ/ΔΑΑΜ/ΤΜΑΜ/89525/09-03-2021 Υ.Α. και για την Παλαίστρα του Γρανίτη: η με αρ. πρωτ. ΥΠΠΟΑ/ΓΔΑΜΤΕ/ΔΑΑΜ/642620/72880/2333/28-12-2020 Υ.Α.), στο πλαίσιο της Πράξης «Δήλος – Ανοικτό μουσείο. Παρεμβάσεις αναβάθμισης στον αρχαιολογικό χώρο και το μουσείο (β΄ φάση)» που υλοποιεί η Εφορεία Αρχαιοτήτων Κυκλάδων, όπως περιγράφεται αναλυτικά στην επισυναπτόμενη Τεχνική Περιγραφή (Παράρτημα Ι), η οποία και αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα της παρούσας Διακήρυξης. Οι παρεχόμενες υπηρεσίες κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων CPV: 92522000-6 Υπηρεσίες συντήρησης ιστορικών χώρων και κτιρίων. Η ανάθεση της σύμβασης για την «Παραγωγή συμπληρωμάτων και δομική αποκατάσταση αρχαίων αρχιτεκτονικών μελών» του Ναού του Απόλλωνα και της Παλαίστρας του Γρανίτη στη Δήλο δεν εί…
Award criteria
- Price — ΤΙΜΗ
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΒΕΜΑΤ ΜΑΡΜΑΡΑ ΤΕΡΝΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €524,000 | — |
Official publications
- TED · 00428958-2025 · 2 July 2025
- OJS · 124/2025 · 2 July 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ - ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ - ΕΦΟΡΕΙΑ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
- Μετακινήσεις/ταξινομήσεις αρχιτεκτονικών μελών
- Προμήθεια και εγκατάσταση ηλεκτρολογικού και υδραυλικού εξοπλισμού στα κτήρια της Νησίδας Μουσείων Κάστρου Χώρας Νάξου
- Προμήθεια και τοποθέτηση κουφωμάτων στον Πύργο Γλέζου και στο κτήριο της Αεροπορίας
- Μετακινήσεις/ταξινομήσεις αρχιτεκτονικών μελών
- Προμήθεια και τοποθέτηση κουφωμάτων στον Πύργο Γλέζου και στο κτήριο της Αεροπορίας
- Προμήθεια και τοποθέτηση κουφωμάτων στον Πύργο Γλέζου και στο κτήριο της Αεροπορίας
- Προμήθεια και τοποθέτηση κουφωμάτων στον Πύργο Γλέζου και στο κτήριο της Αεροπορίας
- Προμήθεια υλικών επίχρισης επιφανειών και εφαρμογή τους στο κτήριο Αεροπορίας και στον Πύργο Γλέζου
- Μετακινήσεις/ταξινομήσεις αρχιτεκτονικών μελών στην Παλαίστρα του Γρανίτη στη νήσο Δήλο
- Προμήθεια και εγκατάσταση ηλεκτρολογικού και υδραυλικού εξοπλισμού στα κτήρια της Νησίδας Μουσείων Κάστρου Χώρας Νάξου