Osallistumispyyntö: Lääkinnälliset pienlaitteet, DPS
Buyer: Sansia Oy
- Published
- 12 December 2023
- Estimated value
- €8,000,000
- Procedure
- Restricted procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00753191-2023
- Reference
- 94e5bc73-29ae-43a1-8e2f-3d775ca5e608
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33100000Equipamiento médico
Description
Sansia Oy perustaa dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) lääkinnällisistä pienlaitteista. Hankinnassa mukana olevia tilaajia ovat Pohjois-Savon, Etelä-Savon, Pohjois-Karjalan hyvinvointialueet (jatkossa HVA) ja Servica Oy. Hankinnan kohteena ovat terveydenhuollon lääkinnälliset pienlaitteet sekä niihin liittyvät laitesidonnaiset tarvikkeet ja huoltopalvelut. Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) lääkinnälliset pienlaitteet ovat: verenpainemittarit, kuumemittarit, happivirtausmittarit, potilasvaa`at, imulaitteet ja pulssioksimetrit sekä Infuusioautomaatit. Dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisissä kilpailutuksissa tarkennetaan kilpailutettavat tuotteet sekä käyttöpaikat hyvinvointialueilla. Sansia Oy hyväksyy järjestelmään kaikki osallistumishakemuksen jättäneet hakijat, jotka täyttävät tarjoajille asetetut soveltuvuusvaatimukset. Hankinnat tehdään dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä erillisillä tarjouspyynnöillä. Dynaaminen hankintajärjestelmä päättyy 31.12.2028. Dynaamisen hankintajärjestelmän perustamisvaiheessa osallistumishakemuksen jättämiselle on varattu vähintään 30 päivää siitä päivästä, jona hankintailmoitus on lähetetty julkaistavaksi. Perustamisvaiheen ai…
Lots (7)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | 1. Verenpainemittarit | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 2 | 2. Kuumemittarit | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 3 | 3. Happivirtausmittarit | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 4 | 4. Potilasvaa'at | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 5 | 5. Imulaitteet | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 6 | 6. Pulssioksimetrit | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 7 | 7. Infuusioautomaatit | 33194000 Instrumentos y aparatos de transfusión y perfusión | — |
Award criteria
- Cost
Official publications
- TED · 00753191-2023 · 12 December 2023
- OJS · 239/2023 · 12 December 2023