JAVNA NABAVA RAČUNALNE OPREME I SOFTVERA
Buyer: Hrvatski geološki institut
- Published
- 19 December 2025
- Submission deadline
- 19 January 2026, 16:00
- Estimated value
- €371,987
- Place of performance
- HR050
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00845890-2025
- Reference
- b859550b-72fd-464a-925f-c081beca545e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30230000Equipo relacionado con la informática
Description
Naručitelj nabavlja 6 softvera za geološku djelatnost i informatičku opremu. Svaki softver je zasebna grupa predmeta nabave od 1 do 6, a informatička oprema je 7. grupa predmeta nabave, sve kako slijedi: GRUPA 1. SOFTVER ZA INTEGRIRANU KLASIFIKACIJU I INTERPRETACIJU SATELITSKIH, ZRAČNIH I TERESTRIČKIH PODATAKA PRIKUPLJENIH PASIVNIM I AKTIVNIM SENZORIMA (MULTISPEKTRALNE, HIPERSPEKTRALNE I RADARSKE SNIMKE) GRUPA 2. SOFTVER ZA GEOLOŠKO MODELIRANJE I ANALIZU DEFORMACIJA S MOGUĆNOSTIMA: 1. 2D KINEMATSKE ANALIZE DEFORMACIJA; 2. ANALIZE RASJEDA; 3. ANALIZE PALEONAPREZANJA GRUPA 3. SOFTVER ZA OBRADU I VEKTORIZACIJU PODATAKA DOBIVENIH DALJINSKIM ISTRAŽIVANJIMA GRUPA 4. SOFTVER ZA PRIKAZ I ANALIZU VELIKIH KOLIČINA PODATAKA DOBIVENIH DALJINSKIM ISTRAŽIVANJIMA GRUPA 5. SOFTVER ZA OBRADU I INTERPRETACIJU GEOFIZIČKIH PODATAKA VISOKE REZOLUCIJE PRIKUPLJENIH GEOLOŠKIM DUBINOMJEROM (SUB-BOTTOM PROFILER) GRUPA 6. SOFTVER ZA ANALIZIRANJE KAROTAŽNIH PODATAKA DUBOKIH BUŠOTINA GRUPA 7. INFORMATIČKA OPREMA Postupak javne nabave provodi se u sklopu projekta "Obnova infrastrukture i nabava instrumenata u Hrvatskom geološkom institutu - Geoznanstveni laboratoriji (GEOLAB)", NPOO.C3.2.R2-I2.04.0001. Deta…
Lots (7)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | SOFTVER ZA INTEGRIRANU KLASIFIKACIJU I INTERPRETACIJU SATELITSKIH, ZRAČNIH I TERESTRIČKIH PODATAKA PRIKUPLJENIH PASIVNIM I AKTIVNIM SENZORIMA (MULTISPEKTRALNE, HIPERSPEKTRALNE I RADARSKE SNIMKE) | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €84,298 |
| 2 | SOFTVER ZA GEOLOŠKO MODELIRANJE I ANALIZU DEFORMACIJA S MOGUĆNOSTIMA: 1. 2D KINEMATSKE ANALIZE DEFORMACIJA; 2. ANALIZE RASJEDA; 3. ANALIZE PALEONAPREZANJA | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €49,946 |
| 3 | SOFTVER ZA OBRADU I VEKTORIZACIJU PODATAKA DOBIVENIH DALJINSKIM ISTRAŽIVANJIMA | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €63,200 |
| 4 | SOFTVER ZA PRIKAZ I ANALIZU VELIKIH KOLIČINA PODATAKA DOBIVENIH DALJINSKIM ISTRAŽIVANJIMA | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €50,600 |
| 5 | SOFTVER ZA OBRADU I INTERPRETACIJU GEOFIZIČKIH PODATAKA VISOKE REZOLUCIJE PRIKUPLJENIH GEOLOŠKIM DUBINOMJEROM | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €10,560 |
| 6 | SOFTVER ZA ANALIZIRANJE KAROTAŽNIH PODATAKA DUBOKIH BUŠOTINA | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €29,278 |
| 7 | INFORMATIČKA OPREMA | 30230000 Equipo relacionado con la informática | €84,105 |
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: produljeno (DULJE OD MINIMALNO 1 GODINE) trajanje korisničke podrške i ažuriranja softvera. Ukoliko ponuditelj ne ponudi ovu dodatnu pogodnost, njegova će ponuda…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: razdoblje trajanja tehničke podrške te održavanja i ažuriranja softvera u razdoblju duljem od 1 godine od dana isporuke. Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: jednodnevnu online edukaciju 2 djelatnika Naručitelja o instalaciji, radu i održavanju softvera. Edukacija se provodi na hrvatskom ili engleskom jeziku, a po…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: ponuđeno više od 4 (minimalno tražena) softverska modula. Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu pogodnost, njegova će ponuda biti prihvatljiva,…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: produljeno trajanje razdoblja korisničke podrške (dulje od minimalno 1 godine). Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu pogodnost, njegova će…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: DODATNE LICENCE U TRAJANJU OD MINIMALNO 1 GODINE (mogu biti nekomercijalne i/ili smanjenih mogućnosti, ali mora se raditi o istoj verziji softvera s istim…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: produljeno razdoblje trajanja korisničke podrške (dulje od minimalno 1 godine). Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu funkcionalnost, njegova će…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu pogodnost: produljeno razdoblje trajanja korisničke podrške (dulje od minimalno 1 godine). Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu funkcionalnost, njegova će…
- Quality — Ako ponuđeni softver uključuje funkcionalnu značajku - ALGORITAM ODUZIMANJA VALNOG POLJA U PODRUČJU KRIVULJE (CURVELET-DOMAIN WAVEFIELD SUBTRACTION) ponuda će po kriteriju kvalitete dobiti 20 bodova.
- Quality — Ako ponuđeni softver uključuje funkcionalnu značajku - MOGUĆNOST PREDVIĐANJA KAROTAŽNIH DIJAGRAMA, ANALIZA FOTO SNIMAKA BUŠOTINA, ANALIZE FACIJESA ponuda će po kriteriju kvalitete dobiti 20 bodova.
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja: PONUĐENI SUSTAV ZA POHRANU PODATAKA (stavka 4) OMOGUĆUJE VIRTUALIZACIJU DRUGE OPREME ZA POHRANU (minimalno abecednim redom: DELL, IBM,…
Official publications
- TED · 00845890-2025 · 19 December 2025
- OJS · 245/2025 · 19 December 2025