ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ - ΜΕΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ (Γ1)
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 30 June 2025
- Estimated value
- €39,013,296
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00421725-2025
- Reference
- c7b3436f-b507-42c9-87bb-a75bee1fbabf
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71410000Servicios de urbanismo
Description
Στο πλαίσιο της σύμβασης θα εκπονηθεί μελετητικό αντικείμενο που εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής του ν. 4412/2016, με αντικείμενο την εκπόνηση τοπικών πολεοδομικών σχεδίων – μελετών, σύμφωνα με το ν. 4759/2020 (ΦΕΚ 245/Α/9-12-2020), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, και με τα προβλεπόμενα στα έγγραφα της σύμβασης και τεύχη του διαγωνισμού.
Lots (39)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | "Τμήμα 1: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ (ΔΕ ΚΙΛΚΙΣ, ΓΑΛΛΙΚΟΥ, ΔΟΪΡΑΝΗΣ, ΚΡΟΥΣΣΩΝ, ΜΟΥΡΙΩΝ, ΠΙΚΡΟΛΙΜΝΗΣ, ΧΕΡΣΟΥ)" | 71410000 Servicios de urbanismo | €2,071,374 |
| 2 | Τμήμα 2: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ (ΔΕ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ, ΣΚΟΤΟΥΣΣΗΣ, ΣΤΡΥΜΩΝΙΚΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €690,505 |
| 3 | Τμήμα 3: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΙΝΤΙΚΗΣ (ΔΕ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €424,012 |
| 4 | Τμήμα 4: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΡΩΝ (ΔΕ ΣΕΡΡΩΝ, ΆΝΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ, ΚΑΠΕΤΑΝ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ, ΛΕΥΚΩΝΑ, ΟΡΕΙΝΗΣ, ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,179,989 |
| 5 | Τμήμα 5: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ (ΔΕ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €713,714 |
| 6 | Τμήμα 6: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΞΑΝΘΗΣ (ΔΕ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΞΑΝΘΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,084,351 |
| 7 | Τμήμα 7: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΔΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΤΡΑΙΑΝΟΥΠΟΛΗΣ, ΦΕΡΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,193,048 |
| 8 | Τμήμα 8: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΜΦΙΠΟΛΗΣ (ΔΕ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ, ΑΜΦΙΠΟΛΗΣ, ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ, ΠΡΩΤΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €738,425 |
| 9 | Τμήμα 9: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΖΙΧΝΗΣ (ΔΕ ΝΕΑΣ ΖΙΧΝΗΣ, ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €766,594 |
| 10 | Τμήμα 10: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΠΑ (ΔΕ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΠΑ, ΣΤΡΥΜΩΝΑ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €697,243 |
| 11 | Τμήμα 11: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ (Δ.Ε. ΝΙΓΡΙΤΗΣ, ΑΧΙΝΟΥ, ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ, ΤΡΑΓΙΛΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,049,555 |
| 12 | Τμήμα 12: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ (ΔΕ ΛΑΓKΑΔΑ, ΑΣΣΗΡΟΥ, ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ, ΚΑΛΛΙΝΔΟΙΩΝ, ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ, ΛΑΧΑΝΑ, ΣΟΧΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,719,561 |
| 13 | Τμήμα 13 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΒΗΣ (Δ.Ε. ΡΕΝΤΙΝΑΣ, ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ, ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ, ΕΓΝΑΤΙΑΣ, ΜΑΔΥΤΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,217,894 |
| 14 | "Τμήμα 14 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (ΔΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ)" | 71410000 Servicios de urbanismo | €734,545 |
| 15 | Τμήμα 15 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ (ΔΕ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €724,878 |
| 16 | Τμήμα 16 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΔΕΛΤΑ (ΔΕ ΕΧΕΔΩΡΟΥ, ΑΞΙΟΥ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,137,889 |
| 17 | Τμήμα 17 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΣ ΠΕΛΛΑΣ (ΔΕ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ, ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ, ΚΥΡΡΟΥ, ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ΠΕΛΛΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,381,660 |
| 18 | Τμήμα 18 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (ΔΕ ΝΑΟΥΣΑΣ, ΑΝΘΕΜΙΩΝ, ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €723,129 |
| 19 | Τμήμα 19 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΕΟΡΔΑΙΑΣ (ΔΕ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ, ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΒΕΡΜΙΟΥ, ΒΛΑΣΤΗΣ, ΜΟΥΡΙΚΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,195,062 |
| 20 | Τμήμα 20 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΟΪΟΥ (ΔΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ,ΑΣΚΙΟΥ, ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,090,894 |
| 21 | Τμήμα 21 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΟΝΙΤΣΑΣ (ΔΕ ΚΟΝΙΤΣΑΣ, ΑΕΤΟΜΗΛΙΤΣΗΣ, ΔΙΣΤΡΑΤΟΥ, ΜΑΣΤΟΡΟΧΩΡΙΩΝ, ΦΟΥΡΚΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,403,193 |
| 22 | Τμήμα 22 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΔΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΚΑΤΩ ΚΛΕΙΝΩΝ, ΜΕΛΙΤΗΣ, ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,173,184 |
| 23 | Τμήμα 23 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΔΕ ΚΟΖΑΝΗΣ, ΑΙΑΝΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΥΨΗΛΑΝΤΗ, ΕΛΙΜΕΙΑΣ, ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,556,985 |
| 24 | Τμήμα 24 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ (ΔΕ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ, ΒΕΡΓΙΝΑΣ, ΔΟΒΡΑ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΔΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,182,240 |
| 25 | Τμήμα 25 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (ΔΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ, ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ, ΜΕΛΙΚΗΣ, ΠΛΑΤΕΟΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,118,495 |
| 26 | Τμήμα 26 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΒΙΩΝ (ΔΕ ΣΕΡΒΙΩΝ, ΚΑΜΒΟΥΝΙΩΝ, ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ) ΚΑΙ ΔΗΜΟΥ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,071,566 |
| 27 | Τμήμα 27 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΔΕΣΚΑΤΗΣ (ΔΕ ΔΕΣΚΑΤΗΣ, ΧΑΣΙΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €617,622 |
| 28 | Τμήμα 28 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (ΔΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, ΛΙΒΑΔΙΟΥ, ΟΛΥΜΠΟΥ, ΠΟΤΑΜΙΑΣ, ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,368,859 |
| 29 | Τμήμα 29 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΤΕΜΠΩΝ (ΔΕ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ, ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ, ΓΟΝΝΩΝ, ΚΑΤΩ ΟΛΥΜΠΟΥ, ΝΕΣΣΩΝΟΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €914,272 |
| 30 | Τμήμα 30 :ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ (ΔΕ ΑΓΙΑΣ, ΕΥΡΥΜΕΝΩΝ, ΛΑΚΕΡΕΙΑΣ, ΜΕΛΙΒΟΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,064,951 |
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ’ΣΑΜΑΡΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Α.Ε. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | €1,970,640 | — |
| ΔΙΚΤΥΟ-ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ | €1,970,640 | — |
| ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΤΣΑΚΟΥΜΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. | €1,970,640 | — |
| ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΤΣΑΚΟΥΜΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. | €1,638,630 | — |
| ’ΣΑΜΑΡΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Α.Ε. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | €1,638,630 | — |
| ΔΙΚΤΥΟ-ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ | €1,638,630 | — |
| Δ. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ σύμβουλοι περιβάλλοντος ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,518,060 | — |
| ΔΡΟΜΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΕΛΕΤΗΤΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ | €1,518,060 | — |
| ΟΜΙΚΡΟΝ- ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,518,060 | — |
| ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΑΡΑ | €1,518,060 | — |
Official publications
- TED · 00421725-2025 · 30 June 2025
- OJS · 122/2025 · 30 June 2025