ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ - ΜΕΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ (Γ2)
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 30 June 2025
- Estimated value
- €36,643,582
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00422160-2025
- Reference
- 966bc5a8-c924-4e58-80db-7c992824b4a6
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71410000Servicios de urbanismo
Description
Στο πλαίσιο της σύμβασης θα εκπονηθεί μελετητικό αντικείμενο που εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής του ν. 4412/2016, με αντικείμενο την εκπόνηση τοπικών πολεοδομικών σχεδίων – μελετών, σύμφωνα με το ν. 4759/2020 (ΦΕΚ 245/Α/9-12-2020), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, και με τα προβλεπόμενα στα έγγραφα της σύμβασης και τεύχη του διαγωνισμού.
Lots (36)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τμήμα 1: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΟΦΑΔΩΝ (ΔΕ ΣΟΦΑΔΩΝ, ΑΡΝΗΣ, ΡΕΝΤΙΝΗΣ, ΤΑΜΑΣΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €928,384 |
| 2 | Τμήμα 2: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (ΔΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΙΤΑΜΟΥ, ΚΑΛΛΙΦΩΝΟΥ (ΚΑΛΛΙΦΩΝΙΟΥ), ΚΑΜΠΟΥ, ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,212,110 |
| 3 | Τμήμα 3: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ (ΔΕ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ, ΙΘΩΜΗΣ, ΠΑΜΙΣΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €956,902 |
| 4 | Τμήμα 4: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΑΜΑ (ΔΕ ΠΑΛΑΜΑ, ΣΕΛΛΑΝΩΝ, ΦΥΛΛΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €752,917 |
| 5 | Τμήμα 5: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΗΣ (ΔΕ ΠΥΛΗΣ, ΑΙΘΗΚΩΝ, ΓΟΜΦΩΝ, ΜΥΡΟΦΥΛΛΟΥ, ΝΕΡΑΪΔΑΣ, ΠΙΑΛΕΙΩΝ, ΠΙΝΔΕΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,393,083 |
| 6 | Τμήμα 6: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΟΡΕΙΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ (ΔΕ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ, ΒΑΘΥΠΕΔΟΥ, ΚΑΛΑΡΡΥΤΩΝ, ΚΑΤΣΑΝΟΧΩΡΙΩΝ, ΜΑΤΣΟΥΚΙΟΥ, ΣΙΡΑΚΟΥ, ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,226,385 |
| 7 | Τμήμα 7: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (ΔΕ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ, ΑΕΤΟΥ, ΒΑΡΙΚΟΥ, ΛΕΧΟΒΟΥ, ΝΥΜΦΑΙΟΥ, ΦΙΛΩΤΑ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,123,800 |
| 8 | Τμήμα 8: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΛΜΩΠΙΑΣ (ΔΕ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,075,214 |
| 9 | Τμήμα 9: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ (ΔΕ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ, ΑΝΑΤΟΛΗΣ, ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ, ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ, ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,578,236 |
| 10 | Τμήμα 10: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΙΑΤΩΝ (ΔΕ ΦΙΛΙΑΤΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,165,092 |
| 11 | Τμήμα 11: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (ΔΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ, ΠΑΡΑΚΑΜΠΥΛΙΩΝ, ΣΤΡΑΤΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,264,252 |
| 12 | Τμήμα 12: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΔΕ ΛΟΥΡΟΥ) ΚΑΙ ΔΗΜΟΣ ZΗΡΟΥ(ΔΕ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €551,760 |
| 13 | Τμήμα 13: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΡΤΑΙΩΝ (ΔΕ ΑΡΤΑΙΩΝ, ΒΛΑΧΕΡΝΩΝ, ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ, ΦΙΛΟΘΕΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,701,740 |
| 14 | Τμήμα 14: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΤΑΝΑΓΡΑΣ (ΔΕ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ, ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΩΝ, ΟΙΝΟΦΥΤΩΝ, ΤΑΝΑΓΡΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,034,986 |
| 15 | Τμήμα 14: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΤΑΝΑΓΡΑΣ (ΔΕ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ, ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΩΝ, ΟΙΝΟΦΥΤΩΝ, ΤΑΝΑΓΡΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,034,986 |
| 16 | Τμήμα 16: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ (ΔΕ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €889,791 |
| 17 | Τμήμα 17: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΡΓΙΘΕΑΣ (ΔΕ ΑΡΓΙΘΕΑΣ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΡΓΙΘΕΑΣ, ΑΧΕΛΩΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €919,809 |
| 18 | Τμήμα 18: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΤΥΛΙΔΟΣ (ΔΕ ΣΤΥΛΙΔΟΣ, ΕΧΙΝΑΙΩΝ, ΠΕΛΑΣΓΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €837,603 |
| 19 | Τμήμα 19: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ (ΔΕ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΟΣ, ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΥΜΦΡΗΣΤΟΥ, ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ, ΤΥΜΦΡΗΣΤΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,714,224 |
| 20 | Τμήμα 20: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ (ΔΕ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΔΟΜΝΙΣΤΑΣ, ΚΤΗΜΕΝΙΩΝ, ΠΟΤΑΜΙΑΣ, ΠΡΟΥΣΟΥ, ΦΟΥΡΝΑ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,277,803 |
| 21 | Τμήμα 21: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ (ΔΕ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €854,113 |
| 22 | Τμήμα 22: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΑΙΟΝΙΑΣ (ΔΕ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ, ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ, ΕΥΡΩΠΟΥ, ΛΙΒΑΔΙΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,416,095 |
| 23 | Τμήμα 23: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ (ΔΕ ΑΣΤΑΚΟΥ, ΑΛΥΖΙΑΣ, ΦΥΤΕΙΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €864,818 |
| 24 | Τμήμα 24: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΣ ΠΟΛΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (ΔΕ ΙΕΡΑΣ ΠΟΛΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ, ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ, ΟΙΝΙΑΔΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,559,095 |
| 25 | Τμήμα 25: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΣ (ΔΕ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ, ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ, ΑΠΟΔΟΤΙΑΣ, ΠΛΑΤΑΝΟΥ, ΠΥΛΛΗΝΗΣ, ΧΑΛΚΕΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,751,381 |
| 26 | Τμήμα 26: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΕΔΕΣΣΑΣ (ΔΕ ΕΔΕΣΣΑΣ, ΒΕΓΟΡΙΤΙΔΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €851,453 |
| 27 | Τμήμα 27: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΦΩΝ (ΔΕ ΑΜΦΙΣΣΗΣ, ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ, ΔΕΣΦΙΝΑΣ, ΙΤΕΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €837,410 |
| 28 | Τμήμα 28: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ (ΔΕ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ, ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΜΩΛΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €911,192 |
| 29 | Τμήμα 29: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΕΛΑΤΕΙΑΣ (ΔΕ ΕΛΑΤΕΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €350,351 |
| 30 | Τμήμα 30: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ (ΔΕ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ, ΑΚΡΑΙΦΝΙΑΣ) ΚΑΙ ΔΗΜΟΣ ΘΗΒΑΙΩΝ (ΔΕ ΒΑΓΙΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €793,488 |
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΥΔΡΟΑΚΤΟΤΕΧΝΙΚΗ Ι.Κ.Ε. | €1,629,110 | — |
| «ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΑΛΤΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ» | €1,629,110 | — |
| PLAS I. ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ - Α. ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,629,110 | — |
| «HYDROMENT ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, δ.τ. HYDROMENT ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Α.Ε.» | €1,629,110 | — |
| ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | €1,629,110 | — |
| ΓΙΑΝΝΕΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ | €1,629,110 | — |
| ΡΑΪΔΟΥ ΕΛΕΝΗ | €1,629,110 | — |
| ΓΕΩΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕΛΕΤΩΝ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ | €1,629,110 | — |
| ΜΗΤΣΙΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | €1,629,110 | — |
| ΜΥΡΙΑΝΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ | €1,629,110 | — |
Official publications
- TED · 00422160-2025 · 30 June 2025
- OJS · 122/2025 · 30 June 2025