„Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по животните, включително зоонозите в Република България за периода 2025 – 2027 г.“ (част IV), по 23 (двадесет и три) обособени позиции
Buyer: БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ПО БЕЗОПАСНОСТ НА ХРАНИТЕ
- Published
- 28 August 2025
- Submission deadline
- 29 September 2025, 23:59
- Estimated value
- 1,140,398 лв.
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00562906-2025
- Reference
- ba38a8dc-4a44-4642-9f53-785ef1851228
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33141625Kits para diagnóstico
Description
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) обявява открита процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по животните, включително зоонозите в Република България за периода 2025 – 2027 г.“ (част IV), по 23 (двадесет и три) обособени позиции: Обособена позиция № 1: Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за паразитологична диагностика на Акароза; Обособена позиция № 2: Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за микробиологична диагностика на Американски и европейски гнилец; Обособена позиция № 3: Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за морфологична диагностика на малък кошерен бръмбар; Обособена позиция № 4 : Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за паразитологична диагностика на Нозематоза; Обособена позиция № 5: Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство ЕЛАЙЗА за серологична диагностика на Мукозна болест-вирусна диария по преживните животни; Обособена позиция № 6: Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за откриване на геном на …
Lots (23)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за паразитологична диагностика на Акароза | 33141625 Kits para diagnóstico | 309 лв. |
| 2 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за микробиологична диагностика на Американски и европейски гнилец | 33141625 Kits para diagnóstico | 4,590 лв. |
| 3 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за морфологична диагностика на малък кошерен бръмбар | 33141625 Kits para diagnóstico | 309 лв. |
| 4 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за паразитологична диагностика на Нозематоза | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,781 лв. |
| 5 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство ЕЛАЙЗА за серологична диагностика на Мукозна болест-вирусна диария по преживните животни | 33141625 Kits para diagnóstico | 939,300 лв. |
| 6 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за откриване на геном на вируса на Мукозна болест-вирусна диария (BVDV-1 и BVDV-2) в проби от говеда чрез полимеразно-верижна реакция в реално време (qPCR) | 33141625 Kits para diagnóstico | 56,400 лв. |
| 7 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболявания по шаранови риби чрез метод вирусизолация | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,040 лв. |
| 8 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболявания по шаранови риби чрез непряка имунофлуоресценция | 33141625 Kits para diagnóstico | 45,125 лв. |
| 9 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболявания по пъстървови риби чрез метод „вирусизолация“ | 33141625 Kits para diagnóstico | 816 лв. |
| 10 | 10. Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболявания по пъстървови риби чрез непряка имунофлуоресценция (ИФАТ) | 33141625 Kits para diagnóstico | 8,722 лв. |
| 11 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за цитологична диагностика на заболяването Мартелиоза по мидите | 33141625 Kits para diagnóstico | 619 лв. |
| 12 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването вирусна хеморагична септицемия (ВХС) по пъстървата чрез ЕЛАЙЗА | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,644 лв. |
| 13 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването вирусна хеморагична септицемия (ВХС) по пъстървата чрез ИФАТ | 33141625 Kits para diagnóstico | 8,190 лв. |
| 14 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването Епизоотична хематопоетична некроза (EХН) по пъстървата чрез полимеразна верижна реакция (ПВР) | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,726 лв. |
| 15 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването Инфекциозна хематопоетична некроза (ИХН) по пъстървата чрез ЕЛАЙЗА | 33141625 Kits para diagnóstico | 3,258 лв. |
| 16 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването Инфекциозна хематопоетична некроза (ИХН) по пъстървата чрез ИФАТ | 33141625 Kits para diagnóstico | 8,433 лв. |
| 17 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването инфекциозна анемия по сьомгата (ИАС) чрез обратнотранскриптазна полимеразоверижна реакция (ОБПВР) | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,726 лв. |
| 18 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването инфекциозна панкреатична некроза (ИПН) по пъстървата чрез ЕЛАЙЗА | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,717 лв. |
| 19 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването инфекциозна панкреатична некроза (ИПН) по пъстървата чрез ИФАТ | 33141625 Kits para diagnóstico | 8,325 лв. |
| 20 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването Пролетна виремия по шарана (ПВШ) чрез ЕЛАЙЗА | 33141625 Kits para diagnóstico | 6,807 лв. |
| 21 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването Пролетна виремия по шарана (ПВШ) чрез ИФАТ | 33141625 Kits para diagnóstico | 28,110 лв. |
| 22 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за диагностика на заболяването Кои херпес вирус (КХВ) по шарана чрез полимеразно-верижна реакция (ПВР) | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,726 лв. |
| 23 | Инвитро диагностично ветеринарномедицинско средство за молекулярна (PCR) диагностика на заболяването Мартелиоза инфекция по мидите | 33141625 Kits para diagnóstico | 2,726 лв. |
Award criteria
- Price — Обществената поръчка се възлага въз основа на икономически най-изгодната оферта. Икономически най-изгодната оферта се определя въз основа на критерия „най-ниска цена“, съгласно чл. 70, ал. 2, т. 1 от…
Official publications
- TED · 00562906-2025 · 28 August 2025
- OJS · 164/2025 · 28 August 2025
Other tenders from БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ПО БЕЗОПАСНОСТ НА ХРАНИТЕ
- Предоставяне на услуга по извършване на дезинфекция и когато е необходимо дезинсекция в засегнат от заболяване животновъден обект, при…
- Предоставяне на услуга по извършване на дезинфекция и когато е необходимо дезинсекция в засегнат от заболяване животновъден обект, при…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Доставка на диагностикуми за изпълнение на мерките по Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по…
- „Извънгаранционна техническа поддръжка на Интегрираната информационна система (ИИС) „Вет Ис““