«Αναβάθμιση Υπηρεσιών για την Ηλεκτρονική Υποβολή, τον Έλεγχο και την Επεξεργασία Δηλώσεων Περιουσιακής Κατάστασης – Πόθεν Έσχες»
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 17 February 2025
- Submission deadline
- 24 February 2025, 13:00
- Estimated value
- €1,290,240
- Place of performance
- Αθήνα, EL304
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00105255-2025
- Reference
- aad25787-e474-4582-a5ff-c56e8b878008
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72262000Servicios de desarrollo de software
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 72222300Servicios de tecnología de la información
- 80533100Servicios de formación informática
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αναβάθμιση Υπηρεσιών για την ηλεκτρονική Υποβολή, τον έλεγχο και την Επεξεργασία Δηλώσεων Περιουσιακής Κατάστασης – Πόθεν Έσχες και έχει ως κύριους στόχους: • Τον εκσυγχρονισμό, την αναβάθμιση και τη βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών της χρησιμοποιούμενης τεχνολογίας του ολοκληρωμένου πληροφοριακού συστήματος Πόθεν Έσχες καθώς και της λειτουργίας, υποστήριξης, συντήρησης και επέκτασής του. • Την υλοποίηση πλήρως ομογενοποιημένης τεχνολογικής λύσης για το σύνολο των υποσυστημάτων (υφιστάμενων και νέων). • Την πλήρη περιγραφή της τεχνολογικής λύσης που θα υλοποιηθεί σε αναλυτικό τεκμηριωτικό υλικό που θα παραδοθεί στην ΕΠΠΕ και θα περιλαμβάνει τον κώδικα και το σχήμα της βάσης του συστήματος. • Τη βελτίωση της λειτουργίας, της ασφάλειας, της αξιοπιστίας και της συντηρησιμότητας όλων των υποσυστημάτων που απαρτίζουν το ολοκληρωμένο πληροφοριακό σύστημα με χρήση νέων τεχνολογιών. • Την επέκταση της διαλειτουργικότητας του πληροφοριακού συστήματος με άλλα επιλεγμένα πληροφοριακά συστήματα της Δημόσιας Διοίκησης και του ιδιωτικού τομέα. • Τη συμμόρφωση του πληροφοριακού συστήματος με όποια άλλη απαίτηση τίθεται από το ισχύον θεσμικό πλαίσιο. Στο πλαίσιο…
Award criteria
- Quality — Λειτουργικές Προδιαγραφές Υποσυστημάτων
- Quality — Τεχνικές Προδιαγραφές Ανάπτυξης Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος
- Quality — Μεθοδολογία Οργάνωσης, Διοίκησης και Υλοποίησης Έργου
- Quality — Προσφερόμενες Υπηρεσίες
- Price — Πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά είναι εκείνη που παρουσιάζει το μεγαλύτερο Λi ο οποίος υπολογίζεται με βάση τον παρακάτω τύπο: Λi = 80 * ( Βi / Βmax ) + 20 * (Kmin/Ki)
Official publications
- TED · 00105255-2025 · 17 February 2025
- OJS · 33/2025 · 17 February 2025
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»