ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΗΠΩΝ ΕΒΡΟΥ
Buyer: Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας – Θράκης (Α.Δ.Μ-Θ)
- Published
- 17 July 2025
- Estimated value
- €10,448,246
- Place of performance
- Κήποι, EL511
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00468462-2025
- Reference
- 9922cf47-4f1a-4ef1-986e-da5bea89d761
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
- 71320000Servicios de diseño técnico
- 45210000Trabajos de construcción de inmuebles
- 45259900Actualización de instalaciones
- 45351000Trabajos de instalación de ingeniería mecánica
- 45310000Trabajos de instalación eléctrica
- 45111000Trabajos de demolición, explanación y limpieza del terreno
- 45233120Trabajos de construcción de carreteras
Description
Το έργο αφορά την επισκευή και αναβάθμιση των υφιστάμενων εγκαταστάσεων του Συνοριακού Σημείου Διέλευσης Κήπων Έβρου. Χωροθετείται στην Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, στα σύνορα με την Τουρκία, στην Περιφερειακή Ενότητα Έβρου. Επιδιώκεται η αναβάθμιση των υποδομών του υφιστάμενου Οδικού Χερσαίου Συνοριακού Σημείου Διέλευσης Κήπων της Π.Ε. Έβρου, σύμφωνα με τις δεσμεύσεις της χώρας καθώς και με τις απαιτήσεις των φορέων που δραστηριοποιούνται στο εν λόγω Σημείο Διέλευσης. Το ανωτέρω πλαίσιο, αναμένεται να περιλαμβάνει ιδίως, την αρχιτεκτονική και ενεργειακή αναβάθμιση των υφιστάμενων εγκαταστάσεων και υποδομών, την κυκλοφοριακή αναβάθμιση του οδικού δικτύου με επαναχωροθέτηση δραστηριοτήτων, καθώς και την εξασφάλιση των αναγκαίων συνθηκών ουσιαστικής βελτίωσης των παρεχόμενων υπηρεσιών διαβατηριακού, τελωνειακού, φυτοϋγειονομικού και κτηνιατρικού ελέγχου, με στόχο την ανάδειξη και υιοθέτηση αντίστοιχων καλών πρακτικών (“best practices”), λαμβάνοντας υπόψη τους υφιστάμενους περιορισμούς και δεσμεύσεις ως προς την έκταση των επιτρεπόμενων παρεμβάσεων στο συγκεκριμένο σημείο. Η ανωτέρω αναβάθμιση θα συμβάλλει επιπλέον στη συμμόρφωση της Ελλάδας με τους σχετικούς Ενωσιακού…
Award criteria
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΡΓΟΛΗΠΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ με το δ.τ. ΤΕΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Α.Ε | €9,854,644 | — |
Official publications
- TED · 00468462-2025 · 17 July 2025
- OJS · 135/2025 · 17 July 2025
Other tenders from Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας – Θράκης (Α.Δ.Μ-Θ)
- 1/26
- 1/24
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΥΖΩΝΩΝ ΚΙΛΚΙΣ
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΥΖΩΝΩΝ ΚΙΛΚΙΣ
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΥΖΩΝΩΝ ΚΙΛΚΙΣ
- Διαχειριστικό σχέδιο υδάτων λίμνης Βιστωνίδας και οριοθέτηση - καθορισμός αιγιαλού - παραλίας
- 2/25 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ 7 ΝΟΜΟΙ 2026_2027
- ΔΙΑΚ. 4/25
- Διαχειριστικό σχέδιο υδάτων λίμνης Βιστωνίδας και οριοθέτηση - καθορισμός αιγιαλού - παραλίας
- 2/25 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ 7 ΝΟΜΟΙ 2026_2027