1/25 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΟΙΣΠΕ 2025_2027
Buyer: Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας – Θράκης (Α.Δ.Μ-Θ)
- Published
- 11 April 2025
- Estimated value
- €286,748
- Place of performance
- EL522
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00237304-2025
- Reference
- 0ff3da7e-96a7-4527-bdd7-93cb6c37857c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90911200Servicios de limpieza de edificios
Description
Προκήρυξη ηλεκτρονικού ανοικτού διεθνούς (άνω των ορίων) μειοδοτικού διαγωνισμού, για την παροχή υπηρεσιών καθαριότητας (CPV-90911200-8 ) σε οκτώ κτήρια που στεγάζονται οι Υπηρεσίες της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Μακεδονίας-Θράκης (Α.Δ.Μ.-Θ.) σε πέντε Πόλεις (Βέροια, Θεσσαλονίκη, Κιλκίς, Έδεσσα, Κατερίνη) για χρονικό διάστημα εικοσιτεσσάρων μηνών (Ιανουάριος 2026- Δεκέμβριος 2027) και σε τρια κτήρια στην Πόλη της Θεσσαλονίκης για τριάντα τρεις μήνες (Απρίλιος 2025-Δεκέμβριος 2027) (Διακήρυξη αρ.1/25), με παραχώρηση δικαιώματος συμμετοχής κατ’ αποκλειστικότητα σε ΚΟΙΣΠΕ του άρθρου 12 του ν.2716/99 ή άλλους οικονομικούς φορείς της παρ.1 του άρθρου 20 ν.4412/2016
Lots (10)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΚΤΗΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΡΩΣΣΙΔΗ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 2 | ΚΤΗΡΙΟ Τ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 3 | ΚΤΗΡΙΟ ΝΑΥΑΡΙΝΟΥ 28-ΔΗΜ. ΚΑΡΑΟΛΗ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 4 | ΚΤΗΡΙΟ Λ. ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ 32 | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 5 | ΚΤΗΡΙΟ ΣΤΡΩΜΝΙΤΣΗΣ 53 | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 6 | ΚΤΗΡΙΟ ΣΤΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΙΑΔΝΗΣ 2 ΒΕΡΟΙΑ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 7 | ΚΤΗΡΙΟ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 89 ΒΕΡΟΙΑ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 8 | ΚΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 21 ΚΙΛΚΙΣ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 9 | ΚΤΗΡΙΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
| 10 | ΚΤΗΡΙΟ ΚΙΤΡΟΥΣ 41 ΚΑΤΕΡΙΝΗ | 90911200 Servicios de limpieza de edificios | — |
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης για κάθε ένα τμήμα εκ των συνολικά ένδεκα της παρούσας θα είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά με βάση την ανά μήνα χαµηλότερη τιµή σε ευρώ προ ΦΠΑ.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΚΟΙΣΠΕ «ΙΡΙΣ» | €64,890 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €59,513 | — |
| ΚΟΙΣΠΕ «ΙΡΙΣ» | €44,475 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €20,404 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €18,549 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €18,549 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €17,313 | — |
| ΚΟΙΣΠΕ «ΙΡΙΣ» | €12,336 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €11,130 | — |
| ΚΟΙ.ΣΠ.Ε ΤΟ.Ψ.Υ ΗΜΑΘΙΑΣ "ΔΕΣΜΟΣ" | €9,274 | — |
Official publications
- TED · 00237304-2025 · 11 April 2025
- OJS · 72/2025 · 11 April 2025
Other tenders from Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας – Θράκης (Α.Δ.Μ-Θ)
- 1/26
- 1/24
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΥΖΩΝΩΝ ΚΙΛΚΙΣ
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΥΖΩΝΩΝ ΚΙΛΚΙΣ
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΥΖΩΝΩΝ ΚΙΛΚΙΣ
- Διαχειριστικό σχέδιο υδάτων λίμνης Βιστωνίδας και οριοθέτηση - καθορισμός αιγιαλού - παραλίας
- 2/25 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ 7 ΝΟΜΟΙ 2026_2027
- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΣΥΝΟΡΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΗΠΩΝ ΕΒΡΟΥ
- ΔΙΑΚ. 4/25
- Διαχειριστικό σχέδιο υδάτων λίμνης Βιστωνίδας και οριοθέτηση - καθορισμός αιγιαλού - παραλίας